В часи феодальноі роздробленості Русі особливе місце займає Галицько-Волинське князівство. Його територія охоплювала майже всі землі правобережної України з Києвом.
Початок цьому утворенню дав волинський князь Роман Великий, після приєднання Галичини, започаткувши династію Романовичів. Але найбільшої могутності й розквіту "Галицько-Волинська держава" досягла при Данилові Романовичі. Повернувши батьківські володіння, узявши собі Галичину, Данило віддав молодшому братові Василькові Волинь. Попри такий поділ, обидва князівства існували як одне ціле, під зверхністю старшого і діяльнішого князя Данила.

Відкрите зверення до Зеленського Володимира Олександровича від громадянської організації «Поступ», яка має за мету ліквідувати демократичну форму правління в Україні

Шановний Володимире Олександровичу!

Доля України полягає в тому, що вона може стати або ВЕЛИКОЮ УКРАЇНОЮ-РУССЮ, або нікчемним придатком інших держав. Наша мета – побудова ВЕЛИКОЇ УКРАЇНИ! Іншої мети немає і не може бути. Сподіваємося, що Ви також згодні з цим. І якщо це так, то поясніть, будь ласка, нам і всій країні, як цього можна досягнути, якщо в нас діє система: «ГРОШІ → ВИБОРИ → ПРИХІД ДО ВЛАДИ → ПОВЕРНЕННЯ ГРОШЕЙ З ПРИБУТКОМ»!

В організації «Поступ» було проведено опитування щодо сплати додаткових членських внесків. Було поставлено таке питання: «Чому в організації ті, хто дають додаткові внески, їх дають, а ті, хто не дають, їх не дають?»

Наводимо приклад однієї з «цікавих» відповідей:

"Платять, тому що у них є гроші. Якби в мене були гроші, я б сам організував такий «Поступ». На наступне питання: "Є люди досить заможні, але не платять додаткові внески" отримано відповідь: "Вони і стали заможними, оскільки не платили направо і наліво".

В номері 782 газети «Громадянська республіка» ми вже говорили про проблеми сфери комунальних послуг. Для повної картини залишилося зазначити п’ять фактів:

1. Завдяки ВГО «Спілка власників житла України» суд визнав незаконним підвищення комунальних тарифів в столиці – це офіційний сигнал злочинності місцевої влади, і не тільки міста Києва.

2. Заборгованість українців за спожиті житлово-комунальні послуги наприкінці 2018-го року зросла до 47,7 млрд. грн.

3. Багато експертів вважають подальше поетапне зростання тарифів на комунальні послуги аксіомою.

4. Міністерство соціальної політики України вже традиційно робить вигляд, що все гаразд, адже за даними Мінсоцполітики доходи населення зростають більш високими темпами, ніж витрати на оплату комунальних послуг.

5. Відсутня чітка державна статистика смертей та самогубств, причиною яких є саме тарифи на комунальні послуги та надзвичайна складність виживання соціально незахищених верств населення.

До М. Драгоманова

Київ 28.01(9.02).1894

У нас велика біда, що багато людей думають, що досить говорити по-українськи (а надто вже коли писати дещицю), щоб мати право на назву патріота, робітника на рідній ниві, чоловіка з певними переконаннями і т. ін. Така лехкість репутації приманює многих. Ще тепер можна у нас почути фразу: «Як се? От ви казали, що N. N. дурень і тупиця, а він же так чудово говорить по нашому!» «Говорить по нашому» – се вже ценз! А послухати часом, що він говорить по нашому, то може б краще як би він говорив по китайськи.

Леся Українка. Листи 1876–1897. К. 2016

Щурячі перегони

Відхід від ущербної демократії, зміна системи формування влади, вимагає зміни способу життя. Прийшов додому - немає часу, втомився. А ось тобі укольчик пристрастей з серіалу. А ось буря подій в новинах, яка лякає. І ти звикаєш нічого не робити, тому що жахи трапляються, а більшість якось живе далі. Та й у тебе сім'я, робота, не безпечне місто, кредит.

Саме таку фразу доводиться досить часто чути від поступівців і не тільки. Ці люди мають на увазі те, що про кадрову роботу, тобто про необхідність чисельного росту організації, ми говоримо вже багато років, але вони всі не бачать результату роботи. Абсолютно правильно, ми піднімаємо це питання багато років і будемо піднімати доти, доки організація «Поступ» не почне чисельно зростати в потрібних для перемоги темпах.

31 березня 2019 року в Україні відбудуться чергові, сьомі за ліком, вибори Президента України. Дев’яносто один громадянин висунув себе кандидатом на пост Президента та подали документи до Центральної виборчої комісії. Більше половини, сорок шість осіб отримали відмову в реєстрації через невідповідність наданих документів та невнесення грошової застави у 2,5 мільйони гривень. Одній особі, Петру Симоненку, відмовили через його бажання балотуватися на виборах від Комуністичної партії, пропаганда і символіка якої заборонені в Україні. Андрій Садовий та Дмитро Гнап після реєстрації зняли свої кандидатури.

Позиція ГО «Поступ» щодо майбутніх чергових виборів президента України

Ми виступаємо за зміну діючої системи формування влади, яка працює за принципом «гроші → вибори → прихід до влади → повернення грошей з прибутком». І якщо кандидат в Президенти не пропонує зміну саме цієї системи, то, як і раніше, від громадян нічого не буде залежати, а натомість вони будуть заручниками системи і вибраних посадових осіб. А проаналізувавши усіх потенційних претендентів на цю посаду, можемо сказати, що таких наразі немає.

Я неодноразово чув про те, що ПОСТУПу ніде не чутно, і саме тому ми нікуди не рухаємося. Під «ніде» завжди малось на увазі телебачення. Проте, з того моменту, як ми перейшли межу між споживацькою та ідеологічною організацією в деяких партіях почалися процеси «ідеологічного копіювання». І наші напрацювання вже були озвучені.