Дорогі друзі, з погляду на загарбницьку війну з боку Росії, хочу підняти таку важливу тему, як рідня,яка живе в Росіі. В мене у самого є близькі родичі, які мають вищу освіту, постійно бувають за кордоном, мають автівки, тобто, вони є представниками інтелігенції. До 24-го лютого я постійно з ними спілкувався. Остання розмова в мирному житті була 23 лютого. Основна тема наших розмов це – неможливість приїхати в гості.

Останній раз родичі були в Україні в 2013 році. Дев’ять років ми не зустрічались, вони сподівалися, що з обранням діючого президента ситуація кардинально зміниться, але, але… Настав найстрашніший день - 24 лютого. Зранку я емоційно зателефонував родичам, та у відповідь почув заспокійливі речі,  щоб не хвилювалися, зараз вашого президента арештують і привезуть вам Януковача №2. Все буде добре у всіх. Я був у шоці від реакції моїх рідних. Спілкування протягом декілька днів результатів не дало і думку вони не змінили. Навпаки, розповідали про мудрого путіна, який нападом на Україну захищає росію та Донецьк від натовських ракет. Звичайна російська пропаганда. Вже хотів їх послати, але це ж близькі родичі, і я продовжував спілкуватися. Я намагався зрозуміти шалену підтримку агресивних дій з боку росії через сімейні відносини.

Так от, мої родичі останній раз були в Україні дев’ять років тому і дуже бажали сюди приїхати. Але не мали змоги. Під впливом російської пропаганди, вони знайшли для себе особисте виправдання, «приїхати до родичів в Україну не можуть через те, що тут «сидять» націоналісти, а ось коли путін захопить Україну, тоді родичі, рідненькі мої, приїдуть до нас у гості». Вже на п’ятий день родичі засмутилися і зрозуміли, що і це примара і вони ще дев’ять років сюди не приїдуть. Також змінилася і їх риторика, тепер родичі кажуть,що від них нічого не залежить. Помиляєтесь, залежить, ще як залежить! Ви повинні розповідати правду, як ваші солдати ґвалтують нашу неньку Україну, розповідайте та не мовчіть,про те, що тут роблять ваші солдати. Бо ви є теж українці! Слава Україні! Слава героям! Перемога буде за нами!