Загальний аналіз інфопростору свідчить, що ситуація продовжує розвиватись в позитивному напрямку для України. Доречі, поки не було ще жодного дня, щоб було якось інакше. Мова йде про хід війни і про політичний аспект, а не про гуманітарний стан країни. Схоже на те, що мало хто міг в світі подумати, що Україна може так сильно відповідати. Цього ніхто не очікував. Ніхто не вірив нашим словам, що наша армія сильна і потужна. Всі думали, що це просто пропагандистська балаканина. Позитивна тенденція проглядається, якщо звернути увагу на такі моменти.

  1. Всі мають розуміти, що будь-яка війна - це лише інструмент досягнення певних політичних цілей.

Для того, щоб громадяни не піддавались паніці, щоб могли зосереджуватись на опорі, треба, щоб вони розуміли політичні процеси. Всі знають відомий вислів: якщо ти не цікавишся політикою, то політика займеться тобою. Ми, (організація «Поступ»), протягом нашої багаторічної громадянської діяльності, намагались всіляко пояснювати громадянам, що перший крок до успішної країни - це громадянська активність населення. Найперше, що мають робити громадяни - це розуміти політичні процеси, які відбуваються в своїй країні. Але ми постійно зустрічали довбурів, які казали, що політика їх не цікавить. От саме через таких дебілів, яких було дуже багато, ми і мали слабку країну! Тому ми і допустили панування олігархії. Будемо сподіватись, що таких ідіотів (соціальних дронів), яких «не цікавить політика», після війни більше не буде!

  1. Військова мета Росії - це підготувати вигідні для себе умови для мирної політичної угоди.

З усього видно, що вони мали намір блокувати всі основні міста східної та південно-східної  України разом із Києвом. І вже після цього вступити в реальні мирні перемовини. Але, як ми бачимо, це їм не вдається. А якщо інфа про те, що планується зустріч в Турції між головами МІД України та Росії відбудеться, то це буде означати, що росіяни пішли на перемовини без досягнення військової мети. Можливо, вони не захотять робити перемирря саме для того, щоб все ж таки спробувати досягнути військової мети. Але США заявили, що включаться в політичний процес, коли Росія припинить вогонь. Китай також вже заявив, що готовий стати посередником.

  1. Була офіційна інфа, що росіяни уникають прямих бойових зіткнень.

Однією з причин таких дій може бути недостатній моральний стан військ, що уникають зіткнень. І, відповідно, про високий бойовий дух інших. На сьогодні, бойовий дух української армії і громадян - це головний індикатор спроможності держави боротись і перемагати. В 1940 році фінська армія була набагато разів менша за радянську. Але високий бойових дух її згуртованої армії та згуртованість фінських громадян призвели до фактичної поразки сталінського монстра.

  1. Почала появлятись інфа і по Китаю.

Раніше Китай казав, що готовий включитись в дипломатичну роботу. І казав, що треба завжди домовлятись. Китай так завжди говорить. Так, домовлятись, але на яких умовах? Тут раніше Китай мовчав. 

А ось тут вже трохи пачало просочуватись те, про що Китай зараз думає. Є інфа, що днями у головній газеті Китаю “Жемінь Жибао” вийшла стаття члена ДержРади КНР Ван І, у якій він описав нові перспективи відносин США та Китаю. Головний лейтмотив статті китайського ТОП-чиновника - “Скористайтеся історичною мудрістю та освітліть собі шлях вперед”. В Китаї напад Путіна на Україну почали вважати стратегічною помилкою.

Якщо така позиція Китаю є насправді, то це дуже серйозний сигнал того, що все пішло не так, як розраховував Кремль. І йому треба щось робити, щоб швидко все завершити, щоб не втратити обличчя. 

Ось головні тези, які можна взяти з цієї статті: 

- Китаю потрібно притримуватися двох принципів: відкритих інновацій та ринкової орієнтації.

- Необхідно зрозуміти, що сучасне суперництво США та Китаю лежить не у сфері територіальних суперечок, як було раніше, а у сфері високих технологій. 

- СРСР не зрозумів ні першого, ні другого,  і це стало підривною стратегічною помилкою. А от Китай вчасно це збагнув.

- Велика держава - це не та, яка може кинути виклик світовому порядку і вести війну, а та, яка відповідає, заохочує і підтримує міжнародний мир.

  1. Також є позитивна інформація, що США готові включитись в мирні переговори із Росією, якщо Росія виведе війська, або реально продемонструє готовність негайної деекскалації напруги. 

Тобто, вони повідомили, що просто готові до дипломатичної мирної роботи. А також висловили умову Росії, що це тільки в разі деескалації. 

  1. Майже весь діловий світ Заходу оголосив повну ізоляцію Росії.

Зрозуміло, що якщо вводяться санкції, то одночасно і формуються умови їх зняття. Санкції вже оголошені, але їх включення відбувається не зразу. Тобто,  кільце буде постійно звужуватись. Дія всіх цих санкцій, якщо вони ввійдуть, заблокує майже весь розвиток Росії і нормальне життя. Тобто, для населення в Росії життя буде виглядати як під час війни, або після війни. Але, це не все. Росія не здатна сама виробляти весь спектр необхідної продукції для життя держави через глибоку інтеграцію в світову економіку. 

Час іде на користь України. Головне тримати спокій, боротись.