Радимо ознайомитися, щоби не виявилось потім, що хтось не те зрозумів або не про те подумав.

ІДЕОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ

Перше, і найголовніше, що треба усвідомити перед вступом до громадянської організації «Поступ» — це те, задля чого організація створена і куди прямує. Ми постійно всюди кажемо, що йдемо до побудови в Україні Громадянської республіки. І це треба розуміти саме так, а не шукати чогось іншого. Нас НЕ цікавлять вибори. Принаймні, до досягнення певного рівня розвитку, і в будь-якому разі не для отримання якихось «теплих депутатських місць» або посад: вибори — це виключно один з інструментів реалізації наших цілей щодо побудови нової державної системи, яка служитиме реально людям, а не владній верхівці або олігархічним кланам! Ми НЕ займаємось класичною громадською діяльністю. Також ми НЕ будуємо громадянське суспільство, про яке всі балакають і ніхто не може чітко сказати, що це таке! Наша діяльність ГРОМАДЯНСЬКА.

Громадянин – це та людина, яка витрачає свою енергію, час та ресурси на благо своєї країни. Причому не просто планує це робити, а вже зараз готова це робити або робить. У кожного є вибір: бути Громадянином або — «населенням»!

Якщо хтось із такою позицією не згоден, — в такому разі, напевно, немає сенсу вступати в нашу організацію, оскільки «кількість членів заради кількості» нас не цікавить.

Є ще деякі ідеологічні моменти, які носять дуже принциповий характер.

Головний з них полягає в тому, що ми проти виборчої демократичної системи в тому вигляді, в якій вона існує зараз. Ми за громадянський устрій, де немає виборів, а є, замість них делегування. Тобто ми проти будь яких виборів! Ми за принцип делегування повноважень. Ми проти демократичної форми правління, коли більшість диктує умови життя меншості, а насправді, шляхом виборчих маніпуляцій при владі знаходяться ті, хто володіє капіталами. Хоч ми й проти демократичної форми правління, але ми ЗА демократичні цінності! Життя людини та її гідність є найвищою цінністю.

Громадянська республіка ґрунтується на трьох громадянських постулатах. Їх треба зрозуміти і прийняти. Бо наше завдання — їх практично втілити. Як зможе працювати учасник нашого громадянського руху на над цим завданням, якщо він не буде з ними згоден або не буде їх розуміти? Певно, що він буде почувати себе некомфортно в нашій організації, а для самого «Поступу» стане зайвим клопотом.

ТАКТИКА

Перед тим, як написати заяву про вступ в організацію «Поступ», необхідно звернути увагу на ще одну річ — на метод нашого руху. «Поступ» не готує революції, але має бути готовий до революції. Що це означає?

Революція можлива за революційної ситуації. Революційну ситуацію не створює нова сила, її завжди створює влада своєю антинародною політикою. Саме влада створює такі умови, які є неприйнятними для мас, саме влада фактично готує революційну ситуацію. Навіть запальний революціонер Фідель Кастро підкреслював, що не можна експортувати революцію, оскільки не можна експортувати умови, що створюють революційну ситуацію. Так само не можна штучно створити революційну ситуацію всередині країни.

Тому ми і кажемо, що ми не революційна організація. Захопити владу — це тактичне завдання, а завдання «Поступу» стратегічне — після руйнації старої олігархічної системи побудувати нову Громадянську республіку. Але тактично, ми маємо підтримувати зусилля революційних структур, взаємодіяти з ними. У разі виникнення революційної ситуації «Поступу» необхідно мати достатній кадровий резерв і достатній вплив на маси, щоб привести цей кадровий резерв на ключові посади, щоб спрямувати вектор зусиль не на руйнування, а творення. Іншими словами, якщо комусь кортить «брати вила» і йти штурмувати когось і щось, йому треба не «Поступ» до цього підбурювати, а шукати собі іншу організацію, чією метою є саме руйнування. Якщо революційна ситуація в Україні не створиться, «Поступ» прийде до влади, візьме повну відповідальність на себе і здійснить революційні зміни використовуючи інструмент демократії — вибори.

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

На відміну від більшості організацій, в «Поступі» немає ані підлеглих, ані начальників. Організація управляється колегіально тими, хто бажає брати участь в управлінні. Це означає, якщо в когось є критика або вважає що хтось не так робить чи не так організовує, то цьому «комусь» ми запропонуємо взяти й самому зробити так, як він вважає. Не радити, а взяти й самому все організувати. Бо радників у нас завжди хватало.

Друге, на що є необхідність звернути увагу — це фінансові питання. Організація «Поступ» фінансується на сьогодні (і весь час своєї діяльності) виключно за рахунок членських внесків. Кожен член «Поступу» щомісяця сплачує членські внески. На даний час їх розмір становить 50 грн., а для непрацюючих — 20 грн. Ніякого іншого фінансування, крім внесків поступовців, немає. Тому той, хто внески не сплачує, виключається з організації. А якщо людині важко знайти 50 грн. в місяць, то їй, мабуть, «Поступ» також не підійде. Краще їй піти до якоїсь релігійної громади чи звернутись до якоїсь партії, де за «правильне» голосування ще й гроші дадуть.

ЗІ СВОЇМ СТАТУТОМ В НАШ МОНАСТИР

Треба зрозуміти, що у організації «Поступ» вже давно є діюча система роботи, свої правила, свої надбання, ідеологія, традиції. Це означає, що людина, яка вступить в нашу організацію, має з цими зазначеними позиціями ознайомитися. І якщо її щось не влаштовує, то це не значить, що вона має тихо із усім погодитись. Так, можна вносити свої пропозиції і бажано це робити. Бо нові люди із собою завжди несуть щось нове! Але робити це краще не зразу після вступу. Радимо із пропозиціями трохи зачекати деякий час, щоб з усім ознайомитися. Дуже часто в нас бувало, що людина після того, як розбереться, то зрозуміє, варта його пропозиція озвучення і обговорення, чи ні. Якщо варта, то треба буде працювати над її втіленням.

ЗАХИСТ

В організації «Поступ» діє механізм захисту прав та інтересів членів організації. За час роботи ми вже отримали достатньо велику практику вирішення питань, які дуже важливі особисто нашим членам. Так, механізм цей працює. Але не зажди поступівці його правильно розуміють і не завжди використовують. Проте досвід свідчить, що багато особистих проблем можна вирішувати краще, якщо застосовувати ресурси «Поступу».

Я ВЖЕ ДЕСЯТЬ РОКІВ В ОРГАНІЗАЦІЇ

Іноді в різних колективах зустрічається ситуація, коли є такі, хто каже, щось на кшталт: «я тут вже десять років, а ти тільки прийшов, то сиди й мовчи». Необхідно зразу зазначити, що в «Поступі» таких прикладів не існує. Ми цінуємо кожного, хто працює. І чим більше працює, тим більше й цінуємо. Тому в нас дуже багато прикладів, коли людина вступає в «Поступ», активно діє і завойовує авторитет. Буває, ясна справа, і інше, — коли людина працює, а потім втрачає пил і уходить в тінь.

ПРО ВИХІД З ПОСТУПУ

Може так трапитись, що член організації «Поступ» прийме для себе рішення вийти з організації «Поступ». Причин може бути багато. Вийти з організації дуже просто — пишеш заяву і все. Ніхто у нас не «плює в спину» і не каже, що людина «зрадила», і таке інше. Так, таке у нас трапляється. За одинадцять років самостійно вийшло 52 людини. Питань до них особливих немає. Більше того, ми їм навіть вдячні, що на певному етапі вони зробили внесок в загальну справу.

Але тут доречно привести слова того ж Фіделя Кастро: «Не так важливо, хто від нас піде, важливо те, хто з нами залишиться і хто приєднається»!

І НАОСТАНОК

Перед тим, як написати заяву про вступ до організації «Поступ», ми радимо ще раз для себе визначитись із трьома питаннями, отримати для себе ясну відповідь на них.

Ось ці питання:

Перше: що саме будує організація «Поступ», яку державу і як вона це робить? По першому питанню треба не тільки зрозуміти це, а й зрозуміти, чому все це реально в наших сьогоднішніх умовах.

Друге: чому реалізацію зазначеного плану можна реально здійснити, спираючись на плацдарм, який вже опанував «Поступ»?

Третє: яку особисту вигоду може отримати поступовець, якщо особисто долучиться до сумісної праці по розбудові Громадянської республіки?

Ці питання принципові. Якщо на них відповіді людина не знайде, то в чому тоді сенс її вступу до «Поступу»? Допомогти отримати відповіді на ці три питання можуть члени Виконкому або уповноважені поступівці.

Ми переможемо й побудуємо Громадянську республіку! Об’єднуємось!

Схожі матеріали