Що утримує тебе від вступу в ГО «Поступ»? Таке питання я постійно ставлю свідомим громадянам, які ознайомились з Доктриною та підтримують ідеї ГО «Поступ». Відповіді різні, досить часто чую таке: «ідеї правильні, але мені потрібні швидкі зміни в суспільстві та моєму особистому житті. Чекати я не хочу.» 

Давайте проаналізуємо можливість швидких змін в реальному житті. Одразу виникає питання, а швидко - це скільки – місяць, рік, два, п’ять? Ми усі хочемо чогось зараз та відразу, але швидкість має свою ціну та не завжди має необхідний результат. Народити дитину не можуть дев’ять жінок за один місяць. Для цього потрібно дев’ять місяців. Пригадайте, ми були свідками політичних подій, де під вибори, раз на чотири роки створювали «дуті» комерційні партії-проекти під соціально важливими гаслами, які обіцяли «покращення вже завтра…». Та ні результату, ні покращення для громадян немає, а є тільки збагачення олігархів та їх обслуги у вигляді чиновників різних рангів. 

Тобто обіцянки зробити швидкі зміни - це ще одна ілюстрація формули – «гроші >> вибори >> прихід до влади >> повернення грошей з прибутком >> знову вибори». Це дійсно швидко, але де тут покращення, де задекларовані зміни? Люди, які стоять за цими гаслами, і не планували нічого робити для суспільства. Це звичайна олігархічна казочка. Зробити реальні зміни в країні можливо, тільки коли поєднаються три умови. 

Перша - це ідеологія з чітким планом проведення реформ. 

Друга - масова організація. 

Третя - підтримка народних мас. 

Якщо одну з цих умов замінити, наприклад, масову організацію змінити фінансовою підтримкою, чи озброєним формуванням, то ніяких змін не буде. А буде тільки комерційне підприємство або перерозподіл сфер впливу та фінансових потоків. А мета ГО «Поступ» – це зміна влади виключно законним шляхом. 

Кожний громадянин повинен чітко уявляти, як працює політичний механізм, що є джерелом живлення, та які механізми задіяні. Такого громадянина вже не купиш брехливими гаслами. Але на це потрібен час, донести та розтлумачити ідею швидко неможливо. Але чим більше буде таких свідомих громадян, тим менше потрібно часу. Отже, якщо свідомий громадянин бажає зробити зміни в суспільстві, бачить шлях та час, який буде витрачений на втілення ідей Громадянської Республіки, та усвідомить, що у нього є унікальна можливість закласти маленьку цеглину в фундамент Великої України, то у нього буде лише одне питання, як приєднатися до ГО «Поступ».

 Таким чином, шлях до швидких змін в суспільстві тільки такий – читаємо Доктрину, аналізуємо, робимо висновки і вступаємо до ГО «Поступ».