Завершився 2017 рік. Можна підбити підсумки роботи. Як і рік тому, і позаторік організація рухалась заданим курсом, який не має змінювтися аж до самої перемоги. Робота проводилася за трьома великими напрямками: ідеологічним, організаційним та пропагандистським.

Як і попереднього, 2015-го року, громадянська організація «Поступ» вже повністю рухалась як ідеологічна організація. Головна мета якої – побудова в Україні Громадянської республіки.

В 2015 году мы сконцентрировали всё, что было наработано организацией «Поступ» за все предыдущие годы, и изложили в виде доктрины «Гражданская республика». Презентация этой доктрины была сделана на Общем собрании «Поступа» 6 июня 2015 года. С текущей ее редакцией можно ознакомиться здесь: www.postup.org.ua/doktrina. Теперь есть полная концепция, которая поясняет суть проблем современной Украины, а также путь, которым нужно идти, чтобы решить все эти проблемы.

Уже традиционно в конце каждого года мы коротко подводим итоги работы гражданской организации «Поступ». Что нам удалось в 2014 году, а что нет?

Что сделано нами в 2013 году? Самое главное достижение 2013 года для гражданской организации «Поступ» в том, что именно в этом году мы начали системную работу по всем трем позициям достижения цели — построения Гражданской республики.

Завершается 2012 год. Завершается также и 11-й год работы общественной организации (далее — организации) «Поступ». Нужно подвести итоги. Итак, что произошло в «Поступе» за этот год, чем он стал для организации?

Десятий рік діяльності організації «Поступ» виявився критичним. Сталося три важливих події, які привели до повної зміни курсу руху організації. Перша подія — створення інвестиційної групи. Її мета полягала в організації роботи по залученню фінансових коштів для руху організації. Група збиралася щотижня протягом декількох місяців. Саме вона звела докупи все те, що було напрацьовано «Поступом» протягом десяти років. Результатом стало те, що було сформульовано поняття Громадянської держави (тоді ще саме «держави», а не «республіки»).

Ця концепція була взята за основу подальшої роботи і базувалася вона на трьох Громадянських постулатах. Перший Громадянський постулат — кожен громадянин має право на безпосередню особисту участь в управлінні державою. Другий — кожен громадянин зобов'язаний брати участь, безпосередньо або опосередковано, в управлінні державою. І третій постулат — управління Державою здійснюється через систему Громадянських рад шляхом делегування, а не виборів. Подальший розвиток ідеології на основі цих постулатів в підсумку призвело до створення поступовской доктрини «Громадянська республіка» в 2015 році. Це було друга подія.

Робота інвестиційної групи призвела до того, що організація «Поступ» пішла не в пошуках фінансування, а відправилася на перезавантаження. Коли стало зрозуміло, що необхідно міняти формат державного управління, стало зрозуміло і те, що зробити це шляхом впливу на владу неможливо. Це означало, що треба було або йти старим курсом, намагатися продовжувати впливати на суспільство і уряд, щоб якось стимулювати реформи, або йти зовсім іншим курсом. Минулі десять років роботи показали, що курс на «вплив» не веде до мети. Значить потрібно йти іншим шляхом. Яким? Саме з цим питанням і підійшла організація «Поступ» до кінця 2011 року. Це стало третім критичним подією 2011 року. Робота інвестиційної групи була припинена до того моменту, поки не буде сформований новий курс організації після перезавантаження.

Поряд із зазначеними подіями «Поступ» продовжував рухатися своїм громадським курсом. Так, члени організації увійшли в сім громадських рад в міністерствах і відомствах, що дало можливість реально оцінити роботу органів державної влади. А підсумки цієї оцінки виявилися дуже простими — потрібно міняти систему влади повністю.
На початку 2011-го року в «Поступі» було 227 членів, в кінці — 225.

У 2010 році організація рухається тим же курсом, що і в 2008-2009 роках. «Поступ» продовжує шукати союзників і проводить регулярні зустрічі з громадськими організаціями, сподіваючись знайти однодумців на своєму шляху. Активна робота в соціальній мережі «Однокласники» привела до зростання групи «Поступ» до 1500 чоловік. Однак, в подальшому група скоротилася, і залишилися лише ті, хто надав свою електронну адресу для отримання газети «Поступінформ». І це логічно, адже дана робота була спрямована на нарощування чисельності організації.

У 2009 році продовжує формуватися Громадянська ідеологія поступівского громадянського руху, яка надалі трансформує організацію зі споживчої в ідеологічну. Ведеться робота в п'яти магістральних напрямках:

У 2008 організація продовжує прямувати визначеним шляхом — переформатування суспільства, і продовжує перетворюватися із споживацької на ідеологічну. У 2008 році починають закладатися основи для створення саме Громадянської організації. Першими кроками на цьому шляху стали такі нововведення (за формулюванням на той час ще Громадські):

Схожі матеріали (історія Поступу)