З ідеологічного напрямку в 2017 р. повністю завершено роботу з підготовки другої редакції Доктрини «Громадянська республіка». Саме в 2017 р. Доктрина поповнилась сьомим розділом, який встановлює орієнтири побудови Великої України, адже перехід на нову систему влади – систему Громадянської республіки – лише засіб подальшого розвитку країни. На сьогодні Доктрина повністю завершена і затверджена відповідною робочою групою делегатів. Самі ж делегати працювали у повній відповідності до системи Громадянської республіки. У кінці 2017 р. підготовлено до випуску друковане (подарункове) видання Доктрини.
Друге завдання, яке було виконано в ідеологічному напрямку, – це формування чотирнадцяти гасел-завдань. Вони є конкретним напрямком дій, які ми повинні зробити як тільки наберемо відповідний організаційний ресурс та підтримку народу. Можна сказати, що саме в 2017 р. завершено ідеологічний комплекс, який відповідає на основні питання щодо проблем України, наприклад, у чому головні причини розрухи країни та що треба зробити щоб змінити ситуацію? Зауважу, що у цьому ми виконали головне завдання – сформували ідеологічну базу. У майбутньому буде проводитися роботи лише з удосконалення та поглиблення ідеології.
Після того, як із питанням ідеології все вирішено, на порядок денний виноситься питання пропаганди, адже для того, щоб теорія стала реальністю необхідно, вона повинна оволодіти масами. У цьому напрямку було проведено досить багато системної роботи. В основному це робота через соціальні мережі, а також підготовка та розповсюдження відеороликів. У цьому напрямку ми проводимо активну роботу. Її результатом є збільшення кількості електронних адрес (на 500 електронних адресів за рік, які надали різні громадяни, щоб отримувати нашу газету «Громадянська республіка»). Кількість тих, хто підписався на сторінку «Поступ» у ФБ, теж зросла і становить 2,8 тис. осіб. Саме поширення ареалу розповсюдження газети та інших матеріалів і є основним інструментом впровадження громадянської ідеології в маси. Крім того, у цьому році було підготовлено понад десять роликів, які розповсюджувались через власний поступівський відеоканал на Ютубі, сторінку «Поступ» у Фейсбуці та через власний інтернет-сайт. У цьому році створено новий сайт із адаптивним дизайном, який тепер є зручним для перегляду з різних пристроїв.
Серед публічних заходів було зроблено дві великі презентації Доктрини «Громадянська республіка». Одну в Києві в приміщенні товариства «Знання» України, другу – в Одесі, куди виїздила від «Поступу» відповідна делегація. Також було взято участь у мітингу щодо відзначення Дня Конституції України. Але головним інструментом пропаганди і в подальшому планується все-таки робота в соціальних мережах.
Для того, щоб нарощувати обсяги нашої громадянської пропаганди, необхідно нарощувати ресурс. Наш ресурс – це люди, в першу чергу, поступівці, які і є системними пропагандистами. Сама організація «Поступ» є колективним агітатором. Однак у розвитку цього напрямку полягали найбільші труднощі. Як і передбачалось, громадянська ідеологія сприймається людьми повільно, дуже важко долаються нав’язані роками стереотипи.
Ось приклад таких стереотипів, які міцно закріпилися у свідомості людей, і дуже повільно її залишають:
- «без великих грошей нічого не можна досягти»;
- «у нас несправжня демократія, необхідно впровадити справжню»;
- «до органів влади потрібно обрати порядних та чесних керівників»;
- «вам ніхто не дасть у руки владу» тощо.
Для подолання цих та інших стереотипів всередині «Поступу» проводиться акція «П’ять хвилин». Якщо людина розумна (а в організації в основному люди розумні), то вона рано чи пізно долає такі стереотипи та «прозріває». Після цього вона вже сама стає агітатором і поповнює команду тих, хто впроваджує громадянську ідеологію в маси. Постійна та наполеглива робота з масами і приведе до перемоги – встановлення влади громадянського уряду та перетворення України в Громадянську республіку. Чисельно організація за рік майже не зросла. На початок року було 161, а на кінець – 162 члени організації. При цьому шість осіб організацію залишили, чотири з них – за ініціативою самої організації. Проте в якісному плані є значний (і достатній) прогрес. Кількість активного організаційного ядра, на який можна розраховувати в практичних справах (а не просто в пасивній підтримці), збільшилась і тепер вже складає близько 30-40% від загальної кількості. Так, це ще недостатньо для швидкого руху, але позитивна динаміка дозволяє оптимістично стверджувати, що, якщо ми не будемо зменшувати наші зусилля, то через декілька років такого руху, «Поступ» має стати помітною і потужною громадянською силою в Україні і через деякий час стане єдиною громадянсько-політичною силою, спроможною повністю змінити ситуацію в Україні і побудувати Велику Україну! Будь-яка перемога – це результат наполегливої роботи! Перемога має бути за нами, за Громадянської республікою!