Ця концепція була взята за основу подальшої роботи і базувалася вона на трьох Громадянських постулатах. Перший Громадянський постулат — кожен громадянин має право на безпосередню особисту участь в управлінні державою. Другий — кожен громадянин зобов'язаний брати участь, безпосередньо або опосередковано, в управлінні державою. І третій постулат — управління Державою здійснюється через систему Громадянських рад шляхом делегування, а не виборів. Подальший розвиток ідеології на основі цих постулатів в підсумку призвело до створення поступовской доктрини «Громадянська республіка» в 2015 році. Це було друга подія.
Робота інвестиційної групи призвела до того, що організація «Поступ» пішла не в пошуках фінансування, а відправилася на перезавантаження. Коли стало зрозуміло, що необхідно міняти формат державного управління, стало зрозуміло і те, що зробити це шляхом впливу на владу неможливо. Це означало, що треба було або йти старим курсом, намагатися продовжувати впливати на суспільство і уряд, щоб якось стимулювати реформи, або йти зовсім іншим курсом. Минулі десять років роботи показали, що курс на «вплив» не веде до мети. Значить потрібно йти іншим шляхом. Яким? Саме з цим питанням і підійшла організація «Поступ» до кінця 2011 року. Це стало третім критичним подією 2011 року. Робота інвестиційної групи була припинена до того моменту, поки не буде сформований новий курс організації після перезавантаження.
Поряд із зазначеними подіями «Поступ» продовжував рухатися своїм громадським курсом. Так, члени організації увійшли в сім громадських рад в міністерствах і відомствах, що дало можливість реально оцінити роботу органів державної влади. А підсумки цієї оцінки виявилися дуже простими — потрібно міняти систему влади повністю.
На початку 2011-го року в «Поступі» було 227 членів, в кінці — 225.