Ми прийняли рішення не готувати більше річних звітів щодо нашої діяльності. Той, кого цікавить це питання, може подивитись результати нашої роботи в щотижневих газетах «Громадянська республіка» або на на нашій сторінці у Фейсбуці.

На Загальних зборах 15 червня 2005 року цей проект був затверджений у вигляді Концепції стратегічного розвитку «Поступу» — «Сильна особистість — сильна організація — сильна держава!», яка стала ключовим документом — першим кроком до формування і розуміння суті Громадянської республіки.

Після прийняття Концепції стратегічного розвитку «Сильна особистість — Сильна організація — Сильна держава!» «Поступ» почав свій шлях від споживчого клубу до громадянського руху нового типу. Саме в 2005 році прийшло розуміння, що перетворення України в високорозвинену державу європейського типу з сильною економікою і високим рівнем прав і свобод громадян неможливо без однієї головної умови — залучення кожного громадянина країни в активне політичне життя. Необхідно домогтися того, щоб практично кожен громадянин України став реальним учасником державного будівництва, і його активна громадянська позиція стала гарантією перетворення нашої держави в сильну державу. Висновок: головна теза 2005 року — зміна держави можлива тільки в разі, якщо громадянин особисто бере участь у справі побудови своєї держави, а не просто ходить і тільки голосує, коли треба. Це і є перший крок на шляху до Громадянської Республіки.

Ще у 2005 році була здійснена перша спроба створення представництва організації в Вінниці. Була виїзна зустріч. Але представництво так і не запрацювало.

Газета «Поступінформ» стала офіційним київським виданням. Також був сформований штат кореспондентів, які вже мали відповідні посвідчення та повноваження. У 2005 році газета «Поступінформ», починаючи з 100-го номера, змінила свій формат і набула нового зовнішнього вигляду.

Була створена внутрішня система координації — Система Представників. Дана система працює і зараз. Вона спрямована на внутрішню координацію та роботу організації.

Було створено і запущено в роботу файл АВС, як єдиний файл з контактною інформацією членів організації. На той час це стало революційною подією, тому що усі члени організації були реальними, і з ними можна було зв'язатися. «Поступ» виявився єдиним об'єднанням на той час, хто міг заявити, що в його складі немає «технічних мертвих душ» просто для кількісної статистики. Такий стан триває і донині.

У 2005 році було розпочато процес по підготовки участі на виборах 2006 року. Для чого це робилося? Цілями і завданнями участі «Поступу» в виборних процесах було розуміння виборчих процесів, принципів роботи та організації штабів. Також було поставлене завдання з висунення кандидатів від «Поступу». Разом із цим «Поступ» почав контактувати з багатьма політичними партіями. Контакти було встановлено приблизно з десятьма політичними структурами. Але далі особистого спілкування співпраці не вийшло. Партії, коли йшли на вибори, не помічали громадські організації, а займалися «високими» завданнями з просування в парламент і ради. Ніяких стратегічних завдань зі зміни країни у них не було. Було тільки завдання по просуванню партійних дуп вище в політикумі країни. Цей процес ми спостерігаємо і зараз в нашій країні, нічого не змінилося. Тоді стало ясно, що партії не мають ніякого відношення до представлення інтересів громадян у виборних органах влади. В кінці 2005-го року було прийнято рішення, що «Поступ» на вибори в 2006 році не йде. Але і не відкидає можливості, якщо буде реальна пропозиція.

У підсумку, 2005 рік став роком відходу організації «Поступ» від споживчої позиції «клубу за інтересами» і початком практичного руху в бік ідеологічної організації, шляху до створення Громадянської республіки. 

На кінець 2005 року кількість членів організації — 188 осіб.

Схожі матеріали (історія Поступу)