Ми прийняли рішення не готувати більше річних звітів щодо нашої діяльності. Той, кого цікавить це питання, може подивитись результати нашої роботи в щотижневих газетах «Громадянська республіка» або на на нашій сторінці у Фейсбуці.

1. Членам організації за запитом надається Громадянська характеристика, що представляє собою оцінку особистих та ділових якостей, рівень громадянської та життєвої активності члена організації. Такі характеристики, видані офіційно від громадської організації, як осередка суспільства, неодноразово полегшували вирішення життєвих питань у різних сферах, від прийому на роботу до вирішення питань у суді. Така практика, започаткована у 2008 році, продовжується і сьогодні.

2. Розпочинаються Громадянські слухання. Такі заходи представляють собою винесення на суд громадськості будь-яких проблемних суспільних питань. По результатам публічних обговорень «Поступ» офіційно звертається в органи влади з питаннями, пропозиціями та вимогами щодо поліпшення їх роботи або виправлення недоліків. У 2008 році було ініційовано 10 таких слухань.

3. Починається практика подання Громадянських запитів. Громадянський запит, являє собою звернення в органи виконавчої влади з питаннями, які виникають в процесі діяльності організації щодо досягнення своїх цілей, та за зверненнями членів організації щодо вирішення особистих питань, які мають суспільно важливе значення. За рік було направлено більше 50 таких запитів.

4. На практиці починає діяти система Громадської справи. У випадках, коли, на думку члена організації, порушуються його законні права та інтереси зі сторони третіх осіб, то він за власним бажанням звертається в «Поступ» за допомогою у вирішенні ситуації, яка склалася.

5. Започатковується практика Громадянської пропозиції. Громадянська пропозиція — це новий підхід в системному залученні нових потрібних членів організації. Це офіційне звернення «Поступу» до конкретної особи з пропозицією приєднання до нашого руху, або співпраці.

6. В напрямку відродження та підтримання моральних, духовних та патріотичних цінностей офіційно реєструється та продовжує свою роботу власний благодійний фонд «Слов’янський купол».

7. Яскравим досягненням 2008 року було створення «Ділового союзу». На практиці Діловий союз представляв собою бізнесовий осередок, що об’єднував у собі підприємців та підприємства для захисту та лобіювання своїх економічних інтересів, а також просування своїх товарів та послуг, як в середині організації, так і за її межами. На даний час діяльність Ділового союзу припинена з причини остаточного переформування організації в ідеологічну, але внесок Ділового союзу в подальший розвиток ідеології та методів досягнення цілі організацією був вагомим.

8. В редакції газети «Поступінформ» з’являється власний кореспондент, акредитований при Верховній Раді, що дає можливість безпосередньо відстежувати
процес законотворення та висвітлювати його в матеріалах газети.

9. Кредитний союз набирає обертів, у 2008 році було видано вдвічі більше кредитів ніж у 2007 р., чисельність пайщиків також зросла.

Збільшення чисельності членів організації не стало головним досягненням у 2008 році, на кінець року в організації 219 чоловік, на початок 204.
Суттєвих, та, навіть, очікуваних результатів у досягненні мети організації та наведення порядку в країні започатковані «громадські» нововведення не принесли. Але стали потужним поштовхом до подальшого розвитку ідеології організації та додали впевненості у вибраному шляху, побудові «Громадянської держави», зараз «Громадянської Республіки», але про це вже далі.

Досягненням «Поступу», як громадської організації, являються не статистичні данні та наведена інформація про зміни, перемоги чи поразки, а те, що організація ні на крок не відходить від наміченого шляху, та продовжує системно та стабільно працювати над об’єднанням в собі всіх, хто небайдужий до долі країни, будь то громадянин чи організація.
Ми знаємо, куди ми йдемо. Нас стає більше. Наші ідеї все більше проникають у суспільство. А це означає, що «Поступ» поступово стає тією новою громадянською силою, котра в кінці кінців наведе лад в країні та встановить порядок для всіх.

Схожі матеріали (історія Поступу)