
Для того, щоб побудувати Велику Україну в першу чергу необхідно змінити систему влади. Прибрати олігархію. Побудувати Громадянську республіку. Для цього необхідно отримати підтримку громадян та створити масову ідеологічну організацію. Для створення такої організації ми знайомимось із різними громадянами, розповідаємо про наш громадянський рух. Логічним результатом таких розмов є вирішення питання щодо приєднання громадянина до організації «Поступ» або навпаки – не приєднання.
Ясна справа, що таке рішення не може просто даватись. Можуть виникати різні сумніви щодо обґрунтованості такого кроку. Для того, щоб подолати такі сумніви ми пропонуємо ознайомитись із деякими з них. Якщо якась причина зі списку є в наявності, то пропонуємо це питання з нами обговорити.
- Не сприйняття необхідності виконання свого власного громадянського обов'язку взагалі.
- Незгода із курсом на побудову Громадянської республіки.
- Не сприйняття "Поступу" як організації, здатної довести справу до перемоги.
- Небажання втратити певний ступень свободи в разі вступу в організацію.
- Побоювання, що асоціація із організацію зараз або в майбутньому, може негативно відобразитись на власному іміджі.
- Нерозуміння свого місця в організації.
- Побоювання, що вступивши в організацію, людина виявить її не такою, як вбачалося, але вийти з організації буде виглядати несерйозним кроком.
- Розуміння того, що для України робити все-таки щось потрібно. Але має бути хоч якась винагорода за такі дії. Проте в "Поступі" такої винагороди не видно.
- Бажання не бути рядовим членом організації, але побоювання того, що нерядовим не дадуть стати або не вийде.
- Побоювання, що будуть поступово нав'язувати робити ту роботу, ті дії, які не хочеться робити або які насправді можуть бути неправильні.
- Побоювання того, що будуть витягувати гроші.
- Побоювання того, що будуть користуватися ім'ям людини без її на це згоди.
- Є бажання зробити зміни в Україні швидко, прямо зараз, але "Поступ" пропонує довгий шлях за якимсь планом.
- «Жаба» давить щомісяця сплачувати членські внески (60 грн., а з першого січня 2022 року — 100 грн. та 40 грн. — для непрацюючих).
- Не все ще до кінця зрозуміло по діяльності організації.
- Є побоювання, що якщо реально організація почне загрожувати владі, то влада почне відповідні дії проти організації, а людина не хоче опинитись під репресивними діями влади.
- Відсутність бажання.
Аргументи (причини), які не сприймаються:
Відсутність часу. Ця причина не може бути сприйнята, бо адекватна людина завжди зможе знайти, мінімум 15-20 хвилин на тиждень, щоб приймати реальну участь в перебудові України. В цьому разі аргумент "відсутність часу" реально сприймається як "відсутність бажання".
Я знаходжусь на державній (військовій) службі і мені не можна. Не сприймається тому, що "Поступ" не політична партія і за законом в ній може брати участь будь-який громадянин України. В цьому разі реальний аргумент – "відсутність бажання".
Я вже підтримую (знаходжусь в іншій партії). Не сприймається, бо "Поступ" позапартійна структура і ній є зараз і можуть бути надалі громадяни, які беруть участь в інших політичних силах. В цьому разі реальний аргумент (причина) - "відсутність бажання".
Є єдиний аргумент, який дійсно може сприйматись серйозно, це тяжка хвороба. Так, людина в такій ситуації може мати зовсім іншу філософію свого життя, ніж звичайний громадянин. І це зрозуміти можна. Таке життя. Але в цьому випадку, нажаль, така людина довго не живе. Якщо ж «тяжка хвороба» така, що людина продовжує жити й жити та жалітись, то реальна причина – «відсутність бажання». Бо навіть прикута до ліжка людина теж може бути патріотом та громадянином, якщо в неї є для цього бажання!