
Вже давно ні для кого не секрет, що російськими ЗМІ мусується слух про те, що Україна торгує зброєю, яку нам постачає Захід для ведення війни. Нещодавно, 7 липня, було опубліковано, що український уряд через якогось анонімного воєнного дилера продав Росії дві французькі самохідні установки Caesar за ціною 120 000 доларів за одиницю при реальній вартості 7 млн за одиницю.
Зрозуміло, що то брехня. Якби наші і продавали таке озброєння, то, мабуть, по 70 мільйонів, бо ж у росіян такої зброї геть нема, і до неї їм ще рости й рости. Але ж, таким чином, москалі намагаються очорнити нашу країну в очах партнерів та припинити поставки зброї на Україну. Бо ж не знають, як від неї захищатися.
На Заході, в свою чергу, також стурбовані цією проблемою, бо не можуть відстежити, що і куди йде. Тому було створено кілька схем контролю зброї, одна чи дві з яких розроблені безпосередньо Україною. Відомо наразі, що усе важке озброєння, в тому числі і Himars, мають GPS-систему відстеження. Як і ті ж самі Caesar. Тобто усі ракети з них, як і саме знаряддя, відстежуються у режимі реального часу та продані бути не можуть апріорі. Щоб про це не дізналися постачальники.
Такі системи, як Джавелін чи Стінгер, у свою чергу, усі пронумеровані на заводах-виробниках. Нам невідомо, як це робиться, але ж вони, мабуть, постаралися, щоб таке маркування напилком було не спилити. Це означає, що усі номери записано постачальниками, і, якщо щось зі зброї спливе десь у світі, то буде зрозуміло, звідки воно взялося.
Кожен з нас вже чув, що там, чи десь отам вже вкрали, продали, зраджуючи рідні ЗСУ. І так, це дійсно можливо. Наприклад, коли росіяни щось захоплюють під час бойових дій. Зрозуміло, що до їх поганих лап вже потрапила деяка частина зброї. А наші крадьки можуть роздути цю кількість у декілька разів і щось продати наліво. Подейкують, навіть, що опломбовані українськими пломбами Джавеліни надходять без якихось запчастин або акумуляторів. І за цим треба слідкувати.
Напередодні у Ютубі з’явилось ще й відео від відомого волонтера Георгія Туки, що український уряд купує патрони або деяку зброю за цінами, що вище ніж світові понад у 2 рази. Це, немов би, підтверджує ще й відео від народного депутата Лероса, з яким, у свій час, був пов’язаний скандал у Верховній раді. І ось цей депутат зараз пред’являє деякі документи, у яких чорним по білому написані реальні цифри закупівлі по завищених цінах. Судячи з кількості матюків у його словах, одразу видно, що це істинно народний обранець.
Так, ми розуміємо, що щось з цього відео може виявитися правдою. Але не зрозуміло, чому ж тоді усі ці документи не було зареєстровано у прокуратурі та СБУ, не почато кримінальне впровадження. Адже пан Лерос - депутат, у нього є можливості для цього.
Такий підхід дуже нагадує передвиборні політичні ігри. Мабуть, під час війни це зробити, навіть, легше. Щоб потім знову прийти до влади і робити, що забажається.
Нашій країні не треба таких ігор. Ми давно вже втомилися від цього і нам необхідно якось контролювати наших обранців, щоб вони не творили казна що, не розкрадали нашу державу, не принижували нашу країну в очах усього світу. І, в першу чергу, нас, своїх співвітчизників. Найкращий спосіб контролю - це делегування повноважень при впровадженні Громадянської республіки. Коли у будь-який час можна буде замінити кожного з тих обранців, хто намагається нам брехати.
І, якщо вам не байдуже на майбутнє нашої країни, ми пропонуємо приєднатися до наших лав і будувати Велику Україну разом. Бо, навіть, ця клята війна показує, що коли ми єдині – ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО.