Ми прийняли рішення не готувати більше річних звітів щодо нашої діяльності. Той, кого цікавить це питання, може подивитись результати нашої роботи в щотижневих газетах «Громадянська республіка» або на на нашій сторінці у Фейсбуці.

Однак за фактом, «Поступ» в 2004 році продовжував йти шляхом споживчої організації. Так, наприклад, в цьому році починає працювати ініціативна група зі створення кредитної спілки «Поступ-кредит» на базі «Поступу». Як ми знаємо з подальшої історії, ця структура таки була створена при нашій організації і допомагала вирішувати споживчі питання наших членів.

Регулярно, кожну середу, окрім святкових днів, продовжують відбуватися поступівські зустрічі, інформаційні доповіді, обговорення нової програми. І в червні 2004 року була прийнята перша програма дій «В єднанні — сила». Головною метою організації, згідно з програмою, стало «...створення основ для самореалізації та захисту інтересів її членів, сприяння побудові в Україні сильної правової і демократичної держави». Тоді ми були ще за демократію. Було визначено п'ять основних напрямків діяльності «Поступу»: «Захист», «Праця», «Бізнес», «Дохід» та «Здоров'я і дозвілля». Це були споживчі напрямки. Чіткої позиції щодо плану зміни держави ця програма не передбачала. Однак були намічені орієнтири. Ось, як це було зазначено в новій програмі: «...сприяння розвитку України як держави з ефективним громадянським суспільством. Під громадянським суспільством розуміється такий державний устрій, при якому в сферу управління державою було б залучено якомога більшу кількість населення, в першу чергу, за допомогою системи громадських організацій».

Другою знаковою подією в 2004 році став початок роботи Виконавчого комітету організації «Поступ». Виконком став, фактично, мотором «Поступу», який і зараз таким є.

Третьою знаковою подією стала Помаранчева революція. Як і вся країна, наша організація «Поступ» також була втягнута в це явище. Як і вся країна, організація розділилася на два табори: «синіх» і «помаранчевих». «Помаранчевих» було в три рази більше, ніж «синіх». Були суперечки і дискусії. Але слід віддати належне Виконкому. У дні найбільшого напруження пристрастей цієї Помаранчевої революції було прийнято принципове рішення, що організація не буде підтримувати розкол. Що Україна у нас єдина і було вирішено, щоб всі дискусії на предмет «синій-оранжевий» припинити, а рухатися своїм, громадянським шляхом. Це була перемога розуму над емоціями. Хоча така перемога і коштувала ще кількох членів організації, які вийшли з «Поступу» через незгоду з таким рішенням.

Рік 2004 «Поступ» завершив в кількості 167 членів, за рік організація зросла на 52 особи. Показник хороший, однак, більшість з них увійшли в «Поступ», все ж таки, за споживацькими мотивами. І цей фактор дуже довго заважав становленню організації, як ідеологічної. Причиною цього стало те, що ми запрошували людей в організацію за відсутності реальної та чіткої неспоживчої ідеології. Ідеологія у нас почне визрівати поступово. І поступово організація буде ставати ідеологічної в наступні роки.

Схожі матеріали (історія Поступу)