Ми прийняли рішення не готувати більше річних звітів щодо нашої діяльності. Той, кого цікавить це питання, може подивитись результати нашої роботи в щотижневих газетах «Громадянська республіка» або на на нашій сторінці у Фейсбуці.

Були внесені зміни до Статуту організації, в результаті яких «Поступ» отримав можливість засновувати свої засоби масової інформації. Таким засобом масової інформації стала наша газета «Поступінформ», але це тема вже наступного 2003 року.

У 2002 році з’явилося посвідчення члена «Поступу». Було розроблено ПОЛОЖЕННЯ про посвідчення члена громадської організації «Поступ». Окремо слід зазначити, що 18 березня 2002 року на Загальних зборах була прийнята перша поступівська програма — «Програма 150»! Цією програмою було передбачено заснування виконавчого органу Поступу — Виконавчий комітет, який фактично було створено 11 жовтня 2004 р. Була створена інформаційно-координаційна система, мета якої — забезпечити надійну, точну і своєчасну передачу інформації всередині організації. Програма також передбачала створення Кодексу організації. Було два основних критерії виконання програми «150» — це  чисельність організації повинна перевищити 150 осіб,  має бути розроблено й затверджено програму дій громадської організації «Поступ». Чому 150? Ми порахували, для того, щоб організація могла розвиватися і сама себе забезпечувала, потрібно як мінімум 150 членів організації. Сьогодення нашої організації повністю підтверджує цей показник! Первісно ми планували виконати цю «Програму 150», орієнтовно, за три місяці. Так було записано в самій програмі. Проте часу це забрало, як показало подальше життя, більше — два роки. Але все одно «Програма 150» була виконана, хоч і пізніше, та все ж успішно, і це вже історія...

У 2002 році з’явилася і була зареєстрована символіка організації, яка до сьогодні практично не змінилася. З одного боку це стилізований східний символ інь-янь, з іншого боку дві букви «П» — ПостуП. Ви напевно помітили, багато чим, що було створено в 2002 році, організація успішно користується і сьогодні.

У 2002 році започаткувалися напрямки діяльності організації. Це — робота, здоров’я, захист, дозвілля, доходи, інформація. Можливо, на перший погляд, здасться, що організація виключно споживчого характеру. У порівнянні з сьогоднішньою, напевно, так. Але тоді ми спиралися здебільшого на цей інструмент, вважаючи в майбутньому прийти до ідеології.

Ми навіть почали розробляти свою ВЕБ-сторінку, де ось так коротко позиціонували організацію: «Вас вітає громадська організація «Поступ»! Нашу організацію створено нещодавно, і зараз перебуває на етапі становлення. Основними завданнями, які члени громадської організації «Поступ» поставили собі за мету є: об‘єднання в своїх лавах громадянсько-активних, свідомих громадян, що прагнуть жити в демократичному, справедливому суспільстві, яке дає можливість кожному реалізувати свій потенціал і достойно оцінює його працю; сприяння створенню умов для всебічного, максимального розвитку і реалізації особистих можливостей кожного члена громадської організації «Поступ»; захист інтересів членів організації».

Так, дуже стисло про 2002-й. Дуже яскравий і насичений він був.

Схожі матеріали (історія Поступу)