Стаття підготовлена спеціально для газети «Громадянська республіка».

На сьогодні львівське комунальне підприємство «Лев», що піклується міською екосистемою, зокрема безпритульними собаками та кішками, у своїй галузі вважається найкращою муніципальною організацією України. Коли ЛКП «Лев» ставало національним лідером, столичні посадовці протягом минулих років критикувалися за непрофесійність і корумпованість. Час позитивних змін настав?

Вашій увазі пропонується січневе інтерв’ю з керівником київського комунального підприємства, який розповів про антикризовий менеджмент, усунення корупції та оптимізацію піклування безпритульними тваринами. Кияни, ви маєте змогу самостійно перевірити, що з запланованого вже було реалізовано.

Наводимо цитати з відповідей директора «Київської міської лікарні ветеринарної медицини», Заславського Михайла Віталійовича, на окремі запитання інтерв’ю:

Які заходи вжиті або вживатимуться найближчим часом, щоб функціонування КП було більш прозорим і щоб поліпшити імідж організації? Адже попереднім керівникам комунальних підприємств закидали корумпованість або кваліфікаційну невідповідність займаній посаді.

Всі закупівлі наше комунальне підприємство здійснює через систему "ПроЗорро". Незалежно від того, мова йде про бюджетні кошти чи госпрозрахункові, отримані нами за надання платних послуг.

Це може перевірити кожен. Але, на жаль, до мого приходу в КП воно не працювало в належному режимі і не виконувало свої функції в повному обсязі. Наразі закінчується фінансовий аудит ветлікарні і інвентаризація, та я припускаю, що результати цих перевірок будуть погані. На сьогодні відсутня майже уся первинна документація КП за минулий період. Немає жодного документа стосовно будівництва на вулиці Пухівській, де планувалися крематорій та кладовище для тварин. Я лише на словах знаю, що на будівництво на вулиці Пухівській були витрачені мільйони гривень. Наприклад, є акти прийому-передачі звітності, а самі папери відсутні. Відповідальні особи просто кажуть: «Нам не відомо, де папери». Тепер моїй команді доводиться відновлювати документацію попередніх років, що забирає багато часу й сил, адже це необхідна умова належної роботи і звітування.

Особисто я дуже люблю тварин і мені незрозуміло, як можна красти у собак та кішок. В нашій сім’ї чотири собаки.

Чи можна буде ознайомитися з результатами інвентаризації та фінансового аудиту на сайті організації? Адже це ще один фактор прозорості.

Підсумки перевірок я передам відповідальним особам в Київську міську державну адміністрацію (КМДА), щоб на рівні столичної влади було прийняте рішення, чи варто розголошувати таку інформацію. Висновки інвентаризації, які матимуть дані про злочини, будуть передані в правоохоронні органи.

Чи є ще якісь нюанси, що заважають повноцінній роботі комунального підприємства?

Є затримки, наприклад, я обіймаю посаду директора ветклініки вже декілька місяців, а трудовий контракт зі мною міською владою досі не завізований. Водночас заробітна плата нараховується мені саме за контрактом. Отже, після затвердження контракту мені доведеться нарахувати собі зарплату, що може призвести до штрафування з боку Державної фіскальної служби через несвоєчасну сплату податків з заробітної плати. Хоча, розмір зарплати такий, що мені її не вистачатиме навіть на пальне для робочих поїздок автомобілем.

В іншому є невеличкі негаразди, які ми усуваємо в процесі роботи. Наприклад, деякі непорядні співпрацівники направляли потенційних клієнтів КП до інших ветеринарних закладів, що гіпотетично належать колишньому керівництву».

Ознайомитися з повним текстом інтерв’ю можливо ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ!