Кому потрібні отримані права за Конституцією, якщо немає можливості їх реалізовувати? Або таке питання. Кому потрібні закони, які не виконуються або виконуються по-різному, в залежності до статусу і гаманця?

Ці питання, нажаль, сьогодні є риторичними до всіх українців. І відповідь на них чітку і конкретну знають всі. Багато хто може відповісти і на запитання: що потрібно зробити, щоб права могли реалізовуватися? Одні банально відповідають: «потрібно поміняти людей у владі», інші: «потрібно поміняти систему влади». Однак, не знаючи механізмів будь-яких змін і від них очікуваних результатів, ці обидві відповіді є однаково банальними. 

А хто має пропонувати і здійснювати реальні зміни для захисту і реалізації прав?

Це Президент, депутати, політичні партії — проекти олігархічної системи влади?

Ось якраз вище перерахованим ніяких змін і не потрібно. У них цілі інші — спочатку, на обмані, підкупах потрапити у владу, а потім нажитися. Збагачення купки людей у владі, при діючій її демократичної олігархічної системі відбувається тільки за рахунок ігнорування і не реалізації прав тих, хто називається громадянами. В такому випадку Конституція, закони, будучи навіть найкращими в світі, стають лише декларацією прав людей, рівнозначною невиконанню в черговий раз обманних передвиборчих обіцянок.

Цілком очевидно, що у мислячих і активних громадян сьогодні, як ніколи, є підвищений попит на пошук виходу з рабського становища в своєму правовому «житті і бутті».

Але найцікавіше, що такий вихід є. Він закладений в новій системі управління державою — «Громадянська республіка». У ній передбачені докорінні зміни в правових відносинах. Основні зміни полягають у наступному. Встановлюється не законність, а справедливість, що дає можливість справедливості стати законною, а закону — справедливим. Таким чином, права громадян стануть реальністю в їх справедливій реалізації.

За «Громадянську республіку» — законну справедливість в реалізації прав громадян!