Глибинні причини деградації суспільства й особистості в Україні - це тоталітарне минуле, яке супроводжувалося погромами й вбивствами культурних прошарків населення. Також поглиблювалися постійним терором проти корінної людності й національних меншин. Окупація, насильницька колективізація, голодомори, жорстоке придушення всякого інакомислення, яке відрізняється від основної «лінії» більшовицької партії. Нещадно подавлялися й викорінювалися всілякі прояви громадянської активності. Особистість перетворили в «гвинтик» гігантської людиножерської машини.

Де кожен окремий індивід втратив усі людські почуття, крім тваринного страху, за себе й своє потомство. Щоб вижити, потрібно було постійно демонструвати свою лояльність до влади. Звичайно, були й винятки, але вони тільки підтверджують правило.

Пройшли роки, змінювалися покоління, та страх залишився на генетичному рівні. За сімдесят років «совєтського» режиму населення майже остаточно втратило здатність до самоорганізації. Навіть, отримання декларативної незалежності нічого не змінило. Партії, які виникли на теренах України, перетворилися на фан-клуби їхніх лідерів, а не ідеологічні платформи. Все звелося до «схем» швидкого збагачення партійної верхівки, або обслуговування інтересів олігархату й компрадорської буржуазії. Олігархічні ЗМІ зазомбували виборця підміною понять: що патріотизм - це вірнопідданий якогось клану, а не вільний громадянин. Постійно йде травлення різних груп населення, поділ на проценти (25-73), а під «шумок» «господарі життя» грабують ресурси держави.

Складається враження, що для свідомого громадянина немає місця в цьому політичному «болоті». Але порятунок поруч! Це ГО «Поступ», який сповідує громадянську ідеологію, як інструмент для розбудови Великої України! Адже всі люди хочуть бути причетними до чогось великого, й жити в процвітаючій країні, де все залежить від волі її громадян. Але для цього потрібно постійно приймати участь в громадянському житті країни. Інакше пасивність призводить до занепаду й деградації. Тому ніхто за нас, громадян, не побудує сильну, справедливу, багату країну.