Дедалі більше стає помітно, що всіх дратує масова еміграція. Люди їдуть за кордон у пошуках кращої долі, мотивуючи це безліччю причин.  Але давайте розберемось, чи дійсно зміна країни проживання здатна змінити життя на краще.

Що нас змушує думати, що в країнах Європи чи Близького Сходу життя простіше і легше, ніж в Україні? Здається, що там, при тих самих зусиллях, можна жити краще, ніж вдома. Отримавши в Україні базову професійну підготовку, молоді люди часто хочуть реалізувати себе в країнах з вищим рівнем життя. Але не зовсім розуміють, що вищий рівень життя означає не тільки вищі зарплати, а і вищі видатки.

Також варто зазначити різницю в культурі та побуті, яку доведеться компенсувати власними нервами та численними непорозуміннями з новими сусідами. Молоді люди часто не беруть до уваги ще один важливий ресурс, що вони втрачають при еміграції. Це зв’язки. У іншій країні, куди б не подалась молода людина, у неї не буде а ні знайомств, а ні відчуття того, що він господар на цій землі. З кар’єрної точки зору еміграція – це майже завжди втрата соціальної ваги. Якщо ви були вдома гарним спеціалістом, то за кордоном вам, скоріш за все, доведеться починати все з абсолютного нуля.

Зрештою в трудовій міграції немає нічого поганого для конкретної людини. Це процес в рамках глобалізації світу. Люди всіх цивілізованих країн працюють по всьому світу і доволі давно і успішно. Тож якщо людина готова до кар’єрного дауншифтінгу, культурних та соціальних незручностей, то весь світ для неї відкритий… Але, як завжди, є одне але.

Як і будь-який процес глобалізації, трудова міграція аж ніяк не сприяє зміцненню країни донора робочих кадрів. Тож кожен спеціаліст, хто покидає терена України в пошуках більшого заробітку – послаблює країну в цілому. Думка про те, що кожна людина відповідальна за свою домівку, вже третій десяток років знищується злочинною стратегією внутрішньої пропаганди. В той час, як сусідні країни з радістю заманюють спеціалістів до себе в нібито «кращі умови».

Справжній Громадянин своєї держави в першу чергу думає, як змінити на краще стан речей в своїй країні, а не тікає від проблем в іншу. Пропоную всім людям, які достатньо свідомі для того, щоб це зрозуміти, приєднуватись до ГО «Поступ». Разом ми зробимо з нашої країни Велику Україну, яка буде не донором, а реципієнтом кваліфікованих кадрів з усього цивілізованого світу!