Державотворчий період Русі-України починається з княжої доби, а саме з князювання Володимира Великого, і вважається початком розквіту Київської Русі. Були князі і до нього, але ніхто з них не мав державного мислення. Найпершим його здобутком стало об'єднання усіх східнослов'янських земель в одній державі. Володимир Святославович провів адміністративну реформу для централізації і кращого управління своїми землями.

Вона полягала у передачі всіх удільних князівств під контроль своїм синам і наближеним дружинникам, що поклало край сепаратизму і свавіллю місцевих феодалів. Успішною була його військова реформа, для захисту держави прикордонні землі передавалися в приватну власність воїнам, які за це охороняли кордони. Будувалися фортеці, які були з'єднані сіткою земляних укріплень, валів. Було створено регулярну армію. Володимир перший почав карбувати власну монету: «срібники», «злотники». Це піднімало авторитет і свідчило про політичну самостійність київського князя. Велике значення мало запровадження Володимиром християнства як державної релігії, завдяки цьому Київська Русь змогла ввійти до кола християнських держав світу. Тобто було зроблено цивілізаційний вибір розвитку держави на тисячоліття.

Безумовно, Володимир Святославович був одним з найяскравішим політичних діячів тогочасної Європи — завойовник, реформатор, дипломат і церковний діяч. Його реформи перетворили Русь на одну з наймогутніших держав християнського світу.

P.S.: На наш погляд, саме Володимира можна вважати першим державним діячем України, який мав за мету побудувати Велику Русь. І цю мету він реально виконав. Ані до нього, ані після, вже не було такої могутності Русі, як під завершення його правління.