Чим більше в «Поступі» завдань, тим гостріше кадрове питання. Його актуальність завжди буде високою. Воно часто обговорюється на засіданнях Виконкому, на Громадянських середах, на Загальних зборах. І це не тільки зростання чисельності, а ще й залучення членів організації в роботу напрямків «Поступу». Люди приєднуються до нас, тому що розділяють наші цінності і хочуть змін в країні. Але бути членом організації — це ще не все. Необхідно приєднатися до якогось напрямку дій і брати участь у його діяльності. І в зв'язку з цим іноді виникають питання, як і чим мотивувати людину, щоб вона включилася в роботу?

Відповідь очевидна, проста та цілком логічна: треба просто доступно пояснити що, чому і як ми робимо для досягнення поставленої мети. А мотивацію людина сама для себе визначить самостійно. Не треба нікого просити, не потрібно «танці з бубном» влаштовувати перед людьми — це марна трата часу і сил, і нічого не дасть. Чи надовго вистачить у людини бажання робити щось, не розуміючи суті?

У випадку з «Поступом», взагалі дивно повинен виглядати процес мотивації громадян! Та й постановка самого питання абсурдна! Яка потрібна ще мотивація для людини, щоб почати врешті-решт рятувати Україну, коли її ж країна з величезним потенціалом, що має всі шанси стати однією з провідних економік світу, яка може сама диктувати умови, прогинається під жалюгідною купкою паразитуючих на ній олігархів, втрачаючи свої багатства і території?! Які потрібно привести ще аргументи, щоб людина, нарешті, зрозуміла, що вистачить самозабутньо пити пивко, розмірковуючи про «брудну політику», або виправдовувати свою бездіяльність відсутністю часу або іншою відмазкою? Може досить займатися дурнею? Настав час встати на захист своєї країни!

Будь-яка розсудлива людина відразу зрозуміє, в чому суть і змотивується сама, досить їй лише вказати шлях. Ну а якщо перед нами «валянок», то що б ми не робили, які б слова не шукали, він так і помре «валянком».

Тому мотивація тут тільки одна — бажання зробити Україну Великої країною. Як це зробити — описано в Доктрині «Громадянська республіка». Поділяєш наш шлях — приєднуйся до нас.

А тих, кого потрібно просити, перед ким потрібно будувати райдужні перспективи, хто думає, що все само налагодиться, що треба думати про себе, в першу чергу, що Україна не є його турботою, що політика — це брудна справа і т.д., ми в організації не чекаємо.