
Нещодавні події в Єревані вплинули на активізацію політичної думки в Україні. Проводяться паралелі між подіями в Вірменії і нашими «майданами». «Розумники» різного штибу закликають брати на «озброєння» досвід вірменської опозиції, в ейфорії «співають» хвалебні оди провідникам «революції», вітають з «перемогою»... А що все-таки сталося?
Правляча партія зберегла свою владу, зробивши «маневр» з відставкою свого прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, і не більше. Безумовно, активність вірменських громадян, які виступили проти узурпації влади, заслуговує на велику повагу. Але громадянські протести це тільки інструмент, яким можливо скористатися як на благо, так і на шкоду інтересам країни, суспільству. Проблема постає в тому, хто завдяки народному незадоволенню зуміє скористатися ситуацією. Адже у Вірменії був набагато одіозніший випадок, чим нинішній, — це розстріл парламенту під час сесії 27 жовтня 1999 року. Навіть ця подія не призвела ні до яких позитивних змін, скоріше навпаки. Кланово-злодійська система ще більше зміцніла, й проявила себе в ще більш потворній формі.
Зміни на краще неможливі без організованої сили, яка має на своєму озброєнні сильну ідеологічну базу, чіткий план дій, конкретну кількість членів організації готових боротися, йти до кінця за втілення ідей в життя.
Порівнюючи аналогічні процеси в Вірменії та Україні, можна зазначити, що Україна, на відміну від Вірменії, вже має концепцію виходу з глухого кута Демократії. Це ідеологія «Громадянська республіка», яка поступово стає все більш відомою серед українського населення, а це означає, що Україна має більше шансів прибрати корінь проблем — існуючу демократичну систему управління владою. Україні необхідно демонтувати стару прогнилу корупційну систему, підняти економіку, впроваджувати новий прогресивний устрій — Громадянську республіку. Тому важливо об'єднати народні виступи не проти «когось» або «чогось», а за позитивні зрушення.
Геть демократію!
МИ ЗА ГРОМАДЯНСЬКУ РЕСПУБЛІКУ!