Дебіли, ідіоти, дурні... Це далеко не повний перелік ярликів, які наші співвітчизники вішають на політиків. Наші виборці регулярно розповідають один одному, що якби обрати у владу недебілів, неідіотів та недурнів, то жили б ми, як арабські шейхи. Але це неправда. 

Більшість політиків - це розумні люди. Чи може хтось вважати дурнем, припустимо, Медведчука? Може, звісно! Але тільки справжній дурень. Політики можуть бути корупціонерами, зрадниками, хапугами, аморальними особистостями... Та ким завгодно! Але точно не дурнями.

Де-хто може зауважити, що були у нас такі депутати, як козак Гаврилюк і Надя Савченко. Але це лише підтверджує, що дурних політиків НЕМА. Просто на фоні Бойка, Порошенка, Тимошенко, Рабіновича, Мірошниченків та багатьох інших, ці “персонажі” виглядають зовсім примітивними. Та варто лише роззирнутися навколо себе і стане помітною сумна новина. По рівню інтелекту, Надя Савченко та козак Гаврилюк - це середньостатистичні українці. Невже хтось може сказати, що середньостатистичний українець - це дурень? 

Дурних політиків НЕМА. Навіть, якщо політик робить дурню, то, скоріше за все, це робиться з якоюсь стратегічною або скоріше тактичною метою. Бо для стратегічної мети має бути стратегія. А це вже ідеологія, якої ми у більшості політичних сил не бачимо. І у окремих політиків також не бачимо. Крім таких, як, наприклад, той же Медведчук. Який діє за ідеологією поглинання України Росією.

Проблема України не в дурних політиках. А в тому, на чию користь політики використовують свій інтелект. При демократичній олігархічний системі, без ресурсу, до влади прийти неможливо. Звертаю увагу, що до влади прийти неможливо  саме без ресурсу, а не без грошей. Бо ресурс - це гроші, або люди, або гроші і люди. Для того, щоб люди стали ресурсом, необхідна якраз ідеологія. Яка і буде їх об’єднувати та направляти в необхідному річищі. Тому без грошей прийти до влади можна, а от без ресурсу - ні!

Тому, логічно, що політики, переважно, працюють на того, хто їм дав грошей на вибори, тобто на олігархію. А якщо вони не будуть цього робити, то на наступні вибори їм просто не дадуть більше грошей. І, якщо вони не мають достатньо свого фінансового ресурсу - їх політичні кар’єри закінчаться. Така демократія. При ній по-іншому не буває. 

Очевидно, що просто обрання “недибілів” не допоможе Україні. Єдине, що може нашу державу підняти на новий рівень - це ідеологічна сила. Сила, яка ліквідує олігархічну систему. Сила, яка зробить так, щоб до влади можна було прийти без грошей. Сила, яка дасть змогу громадянам бути справжніми господарями своїй країни. Сила, яка побудує Велику Україну.