
Свого часу в далекому 2005 році я став членом ГО «Поступ». Мені подобалось завзяття людей – членів організації, котрі прагнули змінити навколишній світ на краще. В ті часи проводилось багато різних громадських заходів: культурних, просвітницьких тощо, починаючи від висадки ялинок (до речі частину ялинок висаджено членами організації на центральній алеї Лук’янівського кладовища, наразі ялини висотою понад 10м) і закінчуючи співпрацею з органами влади різних рівнів. Члени організації мали бажання і прагнули змін в країні, в цих людей «горіли очі».
В той же час організація нагадувала «клуб за інтересами» і, на превеликий жаль, не замислювалась над концентрацією зусиль, ідеологічними засадами, котрі могли б дати змогу організації стрімко набирати обертів, залучати прихильників і рухатись до поставленої мети. Саме відсутність ідеології, відсутність розуміння самої мети й призвели до розбіжностей поглядів, моїх та керівництва організації. Можливо, я був не один серед людей, котрі прагнули змін саме «тут і зараз» і покинули лави організації?
Перегортаючи сторінки історії власного життя, скажу, що відслідковував діяльність організації, оскільки перебуваючи свого часу в ній, займав активну позицію. Приємно, що члени організації еволюційним шляхом дійшли до розуміння того, що для розвитку організації і країни потрібна ідеологія. І це єдиний правильний шлях. Тільки ідеологічні засади можуть об’єднувати людей спільною метою, а мета єдина – побудова Великої України. Звичайно, сама концепція побудови Громадянської республіки викликає безліч питань. І багато людей запитують, чи взагалі реально відмовитись від демократичної системи влади? Так, є альтернатива – громадянська республіка з делегуванням, а не виборчим правом.
Що ж спонукало мене до повернення в організацію, крім ідеологічних засад? Скажу відверто – наявність команди в організації. За багато років громадсько-політичного життя мав досвід співпраці з різними політичними партіями та громадськими організаціями. Жодного разу не зустрічав організованої групи людей, котра мала б власну ідеологію та яка б проіснувала більше 2-3 років. Такі групи були малочисельні та тимчасові. Всі інші проекти існують лише за наявності фінансових ресурсів. І як тільки зникає фінансування – зникає і партія (організація). Це повністю лягає в концепцію демократичної (олігархічної) системи правління: «гроші >> вибори >> прихід до влади >> повернення грошей з прибутком >> знову вибори». Саме олігархічну систему планує змістити “Поступ”. Хтось скаже, що це не реально? Відповідь така – чи зустрічав хтось 160 організованих, озброєних ідеологією людей?
Тож рухаємось разом і до перемоги!
Максим Кравченя, член ГО «Поступ»
Вступив до ГО «Поступ» - 28.02.2005 р.
Вийшов з ГО «Поступ» - 16.07.2007 р.
Повернувся ГО «Поступ» - 20.05.2021 р.