Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» 

Розділ VI. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА «ПОСТУПУ»

Етап (Крок) №2: Політичний 

Питання 3. Щоб прийти до влади через демократичну систему, потрібен ще не аби який електорат. Чим його залучити, якщо 70 відсотків виборців вірять телевізору, в серіали, в рекламу та в що завгодно, тільки не в реальні речі?

Відповідь 1: В наших планах - не йти популістським шляхом підлаштування під запит виборців, а пропагандою змінити цей запит до того, що ми пропагуємо. Змінити бачення виборців. 

Відповідь 2: Серіал, реклама - це тимчасовий вплив на людину. Він у нашому випадку може використовуватись тільки прямо перед виборами, щоб «добити» аудиторію, яка ще не визначилась, і схилити її до голосування на виборах. Але базою є МАСОВА підтримка ідеології громадянами. Ця підтримка має бути результатом довготривалого впливу, а не одномоментного емоційного рішення. Тоді підтримка буде стабільною, а не такою, яка зникне в результаті чиєїсь іншої реклами, або в результаті проведення реформ, при проведенні яких зазвичай на певний період настає погіршення ситуації.

Відповідь 3: Гроші втрачають свою вагу в передвиборчих процесах, коли є величезна кількість людей, які щиро підтримують ідею. Тоді ці люди стають агітаторами. І витрачати гроші на серіал не є таким необхідним.

Наша публіка та, яка йде не на популізм, а на сутність. Тобто готова розбиратись, що і до чого. Такої публіки дуже багато. Це більшість населення. Це біля 70%.

Зазвичай в усьому світові явка на вибори дуже низька. Менше 50%. Це офіційно. Але реально ще менше. І якраз не голосують свідомі прошарки. Вони йдуть до виборчих дільниць тільки в разі, якщо від голосування принципово щось може змінитись. А при демократичній системі влади це нечасто буває. Простий приклад такого голосування. Це коли вибирали Порошенка. Багато середнього класу пішло, тому що Порошенко кричав, що зупинить війну. Так, це був популізм, але інші цього не кричали. Порошенко нічого не зупинив. Але середні прошарки все одно за нього голосували. Бо була імовірність, що він це зробить. І питання було дуже серйозне. Аналогічно голосували і за «Зе». Ніхто з 70% особливо не сподівався на диво. Але така імовірність була. Бо Зеленський був принципово інший, ніж всі попередники.

Тому наш шлях - це робота саме серед середнього класу. Але там має бути не популізм, а реалії. Поступово ці реалії середні прошарки усвідомлять і почнуть нас підтримувати. Крім того, ми ще й популізмом можемо вдарити по люмпену. Коли ряд наших гасел, реальних гасел, будемо рекламувати в дуже популярній формі. Але принцип простий - ми стукаємо не по емоціях, а по свідомості. І тут є нюанс. Навіть, якщо стукати по свідомості, то наші рекламні продукти все одно мають бути емоційними. І представлені ПОПУЛЯРНО! Інакше дуже довго будемо стукати і можемо не достукатись

Питання 4. Організація відома, щодо партії незрозуміло, як ви збираєтесь довести людям, що це саме ви?

Також, яким чином ви вибираєте, хто буде проникати у владні структури від ПОСТУПу, а хто ні?

Відповідь: Ці дії будуть робитись після того, як ми перейдемо до політичної фази нашої діяльності. Після того, як досягнемо рівня в 1000 членів організації.

Нашим планом передбачено два варіанти. Створити нову партію, і сам процес створення партії перетворити на піар-шоу. Другий - просто взяти документи діючої партії, перейменувати та йти на вибори під брендом, який буде розкручений, наприклад «За Громадянську Республіку». Це типовий прийом. Так зробили, наприклад, «Слуги народу». Ніхто не переплутав їх ні з ким? І майже ніхто, навіть, не знає, документи якої партії вони використовували. За даними Міністерства юстиції, партія була зареєстрована 13 квітня 2016 року під назвою «Партія рішучих змін». Тоді її очільником був якийсь Євгеній Юрдига.

Щодо підбору тих, хто буде проникати у владні структури від «Поступу», то ніхто їх не збирається вибирати, крім них самих себе своєю власною активністю. Той, хто буде проявляти активність в розвитку поступівського громадянського руху, і буде нашим активом в політичному процесі. Ніхто не збирається вставляти в наші передвиборчі списки в прохідну частину тих, хто тільки платив внески і нічого не робив. Для чого їх туди вставляти? Щоб вони і на виборчих посадах теж нічого не робили?