Кілька років тому мені довелось побувати в Ірані. У нашої компанії був місцевий партнер, який залучав до роботи також своїх родичів. У мене була можливість поспілкуватись з молодими дівчатами, племінницями нашого партнера. Також була можливість проїхатись по Тегерану. Так ось, люди та держава в Ірані живуть за принципом «ти мені не заважаєш і я тобі не заважаю». Так, є окрема поліція моралі. Вона є скрізь.

Одну з цих племінниць затримали і затягли в автобус цієї поліції. Вона там на колінах благала її відпустити. Причина була така, що штани були трохи вищі, ніж дозволені. Але при цьому в вітринах магазинів представлений широкий вибір вечірніх суконь з відкритими плечима, в яких просто не реально вийти на вулицю. Чому ж їх продають, якщо це немає де носити? Також в країні сухий закон. АЛЕ все це не працює на приватних вечірках або вдома. Ось там і алкоголь, і сукні. У них заблокована велика «західна» частина інтернету але майже у всієї молоді є телефон (айфони не проблема) та сторінки в Фейсбук. Вони просто обходять блок через ВПН (як наші ходять в Однокласники або Вконтакте). В результаті молода частина населення бачить, яке воно життя там, за кордоном, і не хоче обмежувати себе правилами шаріату. На вулиці - закриті руки, ноги та покрита голова, а тільки жінка сіла в машину - зразу знімає з голови того шарфа. От і виходить два паралельних світи - населення та держава. Обидва світи знають що і як робить інший але не втручаються в це.  Так, в Ірані не радикальний шаріат, але він все таки там є і за алкоголь можуть і стратити. 

Я це до того, що звичайний інтернет може і шаріат розвалить. Як, здається, Маргарет Тетчер сказала про розвал Радянського Союзу, що ми звичайними джинсами досягли більшого, ніж зброя та розвідка.

Коментар до статті

Тацій Дмитро, член Ради ГО «Поступ»

Держава та громадяни повинні жити у взаємодії, гармонії та посилювати один одного. Нам достатньо періоду СРСР, коли пропагували одне, а робили і отримували зовсім інше, хоча усі усе прекрасно розуміли. Ми пропонуємо йти вперед і збудувати країну, де громадяни будуть щасливі, заможні, впевнені у майбутньому та з міцним стержнем і чітким розумінням важливості стояти на захисті своєї Батьківщини, а значить на захисті себе та своїх родин.

Ось основні орієнтири, які мають бути вектором розвитку України (Доктрина «Громадянська Республіка» РОЗДІЛ VII. ВЕЛИКА Україна):

  1. Форма правління — Громадянська республіка.
  2. Економічна платформа — градієнтна економіка. Це означає, що чим більший рівень капіталу, тим більше має бути в ньому державного сектору чи державного регулювання. Тобто, державної відповідальності та державного контролю. А чим менший рівень капіталу, тим, відповідно, більше лібералізму. Тобто рівень втручання має зменшуватися і при певному рівні взагалі повинен бути відсутній.
  3. Природно-ресурсна платформа. Всі природні багатства України (земля, надра, біоресурси) є власністю не лише громадян, які там проживають, але також і наступних поколінь. Це справжній скарб нації. Всі несправедливі зазіхання на нього мають жорстко каратися.
  4. Соціальна платформа. Інтереси середнього класу - в першу чергу. Досить дозволяти олігархії зомбувати тупий люмпен і цим триматись при владі за допомогою демократичної системи виборів. У першу чергу наша цінність — це Громадянин, а не просто людина, яка вміє лише ходити, говорити, їсти та розмножуватися.
  5. Правова платформа. Справедливість має бути законною, а закон справедливим. Вся система законодавства повинна підлаштовуватися під існуючі поняття справедливості. Самі ж поняття справедливості формуються Громадянами.
  6. Духовна та моральна платформа — розвиток традиційних сімейних цінностей. Міцна сім’я — це необхідна умова побудови здорового суспільства. Якщо буде міцна сім’я, то буде й міцна Батьківщина.
  7. Зовнішня політика. Ніяких блоків чи об’єднавчих союзів, ні з ким. Блокування із Заходом чи зі Сходом неминуче призводить до того, що країна впирається в глухий кут у своєму розвитку, котрий гальмуватиме рух до Великої України. Якщо країна хоче бути великою, то вона повинна САМА подолати всі перешкоди і досягти високого рівня розвитку. А після того, як Україна стане високорозвиненою країною, вона має стати лідером Східної Європи. 
  8. Роль держави у суспільстві. В Громадянській республіці держава є не “надбудовою”, а основою усіх видів суспільних відносин. І якість цієї основи цілковито залежить від громадян.