Все, що створено в «Поступі», вся ідеологічна база, всі ініціативи. Всі напрацювання, в тому числі і Доктрина «Громадянська республіка». Все це бере початок саме на Громадянських середах. 

Громадянська середа – це збори членів організації «Поступ» та всіх бажаючих, хто захоче прийняти участь в них. Вони у нас проходять щотижня вже двадцять років поспіль. До початку коронопсихозу зустрічі були реальні. Тепер вони проводяться по скайпу. 

Початок засідань в 19-00, завершення в 20-30. Щоб приєднатись, треба зв`язатись з кимось із членів Виконкому організації «Поступ», або з адміністратором сторінки «Поступ» в Фейсбуці, або з кимось із членів організації «Поступ», які допоможуть в цьому питанні.

Рішення, які приймаються на Громадянських середах мають статус рішень всієї організації. Самі рішення приймаються на Громадянських середах методом консенсусу. Якщо хтось із присутніх на Громадянській середі поступівців проти - то рішення не приймається. Якщо на Громадянську середу прийде хоч два поступівці, то їх рішення, прийняте на Громадянській середі буде мати статус як від імені всієї організації. Думки тих, хто не приходить на Громадянські середи, сприймаются як такі, що підтримують рішення, прийняте методом консенсусу. Член «Поступу» не може сказати, наприклад: «Ви там прийняли рішення без мене і тому я з ним не згоден». Треба було бути на ГРОМАДЯНСЬКІЙ СЕРЕДІ! І прийняте рішення - це і його рішення. Такий порядок у нас склався на протязі 20 років нашої роботи. І він повністю відповідає сутності громадянської ідеології, коли влада належить тим, хто виконує громадянський обов’язок - участь в управлінні.  Можна сказати, що Громадянська республіка почалася на Громадянських середах. Тому приєднуйтесь, будь ласка, до Громадянських серед «Поступу»  і приймайте участь в розвитку нашого руху. Гості, які не є членами організації також вільно можуть приймати участь в обговоренні із дорадчими повноваженнями.