Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА».

Розділ VI. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА «ПОСТУПУ»

Етап (Крок) №2: Політичний 

На цей етап організація переходить після подолання бар’єру в 1000 членів.

Ми змінюємо принцип роботи і включаємо політичні процеси. На цьому етапі “Поступ” розпочинає проникати у владні структури і готуватися до отримання всієї повноти влади. Для чого? Для того, щоб використовувати владу, як інструмент, який необхідний для побудови Громадянської Республіки. Чому тільки на цьому етапі ми починаємо входити у владу? Тому що ми будемо мати для цього достатній ресурс. Тільки за наявності такого ресурсу ми можемо захистити свої голоси під час голосування від крадіжки та фальсифікацій з боку олігархії. Досвід різних країн показує, що вкрасти можна до 5% голосів, якщо їх не захищати. Але захистити їх може тільки сильна організація. На цьому етапі організація повинна мати регіональні осередки мінімум в 8-ми областях, щоб мати змогу координувати свої дії по всій території України.

Ми очікуємо, що в політичній діяльності буде брати участь близько 10% членів організації. Звертаємо увагу на те, що ГО «Поступ» ми не збираємося перетворювати на партію. Ми візьмемо вже готову партію або створимо нову і будемо її використовувати. Політична партія, за своїм значенням, нижче громадянського руху (громадянської організації) за рівнем цілей і завдань. Політична партія — це лише інструмент приходу до влади якоїсь сили. А громадянська організація, власне, і є такою силою.

На цьому етапі має бути доопрацьований пакет реформ. Вони повинні мати чітку та зрозумілу структуру, а також достатній рівень деталізації. Паралельно має бути підготовлена команда реформаторів, які будуть впроваджувати реформи в життя.

Отже, головні завдання політичного етапу — це формування підґрунтя для отримання всієї повноти влади та підготовка детального плану реформ. Як тільки це буде готово, відбудеться перехід до стратегічного етапу.

Питання 1: Як 100 чоловік (10 відсотків від 1000) зможуть забезпечити збереження результатів виборів хоча б в 8 областях?

Відповідь:

Сто людей здатні сформувати центральний штаб повністю і контролювати регіональні штаби. сто толкових людей - це взагалі страшна сила, у багатьох «великих» партій стільки і близько нема. Ми кажемо, що безпосередньо очікуємо на участь в політичних процесах 100 членів організації. Але це при рівні самої організації не менше 1000. Досягти рівня 1000 членів організації на ідеологічних позиціях може лише потужна організація. Ми зараз бачимо, який ретельний у нас підхід до залучення кожної нової людини. Будь-хто в «Поступ» майже не попадає. Така організація буде здатна долучити до процесу нагляду за виборами більше людей, ніж кількість самої організації. Але головне не це. Така організація вже буде мати досить серйозну потужність, щоб набрати на виборах суттєво більше, ніж необхідно для перемоги на виборах. І сховати (вкрасти) такий результат непомітно не можна. Якщо хтось це спробує, то отримає зворотній ефект. Бо організація із такою потужністю буде здатна дати таку відповідь, що це дуже швидко піднесе її до абсолютної влади. Зазвичай, в таких випадках ніхто нічого не краде. А борються іншими методами. В першу чергу, намагаються дискредитувати.

Іншими словами, коли організація досягає рівня в 1000 членів, то з нею не треба ані боротись, ані щось у неї намагатись красти на виборах. Бо це завжди дає зворотній ефект. Тобто висновок простий, не 100 чоловік забезпечать голоси, а сама потужність організації зробить крадіжку неефективною. Крім того, необхідно розуміти, що на цьому рівні вже буде видно, що така організація - майбутній лідер країни. І всі розумні біля політичні люди захотять приліпитись до такої нової сили, яка впевнено рухається вперед.