Причина №9: «Бажання не бути рядовим членом організації, але побоювання того, що нерядовим не дадуть стати або не вийде».

Якщо у людини є таке побоювання, то варто боротись зі своїми страхами, долати невпевненість у собі. «Поступ» це не психологічний центр, і людина сама має подолати свої внутрішні труднощі.

Тим більше, перед тим, як увійти до «Поступу», потенційний кандидат має не тільки ретельно ознайомитись із громадянською ідеологією, і зрозуміти та прийняти Доктрину «Громадянська республіка». Другим питанням є повністю вирішити для себе всі питання щодо організації та руху, до якого він долучається. 

В «Поступі» ніколи не було розподілу на рядових чи нерядових членів організації. Так, в організації є структура керівних посад та керівних органів. Але увійти в них може будь-який член організації. В «Поступі» існує тільки один принцип, що дозволяє кожному члену організації стати «нерядовим» - це принцип лідерства. Тобто, якщо поступовець виявляє бажання працювати в організації, то він бере і працює. Немає ніяких перепон та підводного каміння, якщо людина хоче працювати у Виконкомі – керівному органі організації. Наприклад, членом Виконкому може стати будь-який член «Поступу» після півроку перебування в організації. А працювати у Виконкомі із правом дорадчого голосу можна зразу. Але ми не маємо валу бажаючих ввійти в Виконком. Бо там треба працювати, брати на себе певні обов’язки.

«Поступ» у своїй роботі та структурі вже перейшов на принципи та засади громадянської ідеології. Кожен поступовець може приймати участь в управлінні організацією, це його природнє право. Тому все залежить виключно від бажання працювати на нашу спільну перемогу, бути готовим брати на себе додаткові обов’язки, та із повною відповідальністю ставитись до виконання поставлених задач.