
Питання: У час глобально-політичного протистояння між табором демократії і табором авторитаризму гасло «Геть демократію» виглядає недоречним. Бажаю успіхів. Олесь Шевченко.
Термін «демократія» має два значення:
- Демократія, як система влади;
- Демократія, як система цінностей;
Демократія, як система влади, - це правила, по яких влада призначається, контролюється та змінюється: вибори влади шляхом таємного голосування, розподіл влади на три незалежні гілки влади, парламент, де кожен член має лише одне повноваження, своє. Саме «демократія», як система влади працює за формулою «гроші - вибори - прихід до влади - повернення грошей з прибутком». Саме наслідком демократичної системи влади і є те, що до влади приходить олігархія.
Демократія, як система цінностей, - це свобода вибору, право обирати та бути обраним, свобода слова, свобода волевиявлення, право на працю, свобода віросповідання, право на особисте життя, свобода пересування та інше. Простими словами - звичайні людські цінності.
Тому гасло «Демократію ГЕТЬ!» стосується саме «демократії», як системи влади. А демократичні цінності є і будуть залишатися людськими цінностями, які ми всіляко підтримуємо. Що стосується «авторитаризму», то це, навіть, не можна назвати системою влади. Це скоріш режим та якість самої влади. І недоречне саме порівняння демократії, як системи влади та авторитаризму, як режиму. Ми ніяким чином не підтримуємо авторитаризм!
Ми, ГО «Поступ», ПРОТИ(!) демократії, як системи влади! Та категорично ЗА(!) демократичні, загальнолюдські цінності.