
Українська земля-це безцінна спадщина наших пращурів, які бились за неї впродовж багатьох століть. В історії нашої держави важко знайти хоча б п’ятидесятирічний період без війн, повстань, визвольних рухів та ін. Можна з впевненістю сказати, що Українська земля дуже дорого нам дісталася. Ми мали б зберегти її для наступних поколінь. Проте, сучасна олігархічна влада вирішила позбавити українців і їх нащадків найціннішого активу-ЗЕМЛІ. І це в той час, коли попит на харчі у світі зростає, коли експорт сільгосппродукції є основним джерелом надходження валюти в країну.
Ці керманичі нам закидають, що все робиться виключно для нашого блага , що всі власники паїв тільки і мріють про те, якби скоріше «здихатись» своїх наділів та йти найматися на роботу до корпорацій. Закон, який вони на швидкоруч «зліпили», є дуже поверхневим і спрямований на вирішення лише однієї мети: «аби швидше прийняти». Отже, якщо мати на увазі те, що мета українських можновладців – це повернення вкладених у вибори грошей з прибутком, то все стає на свої місця. Через те, що попередники все ліквідне вже розтягли, залишилася тільки земля та кредити МВФ.
Ми категорично проти продажу землі. Земля та надра повинні бути у власності громадян, кожен громадянин має право на частку скарбу нації! Ми пропонуємо створити національний банк землі, який візьме на баланс всю сільськогосподарську землю та шляхом відкритих аукціонів буде здавати її в оренду, буде визначати строки оренди конкретної ділянки, слідкувати за її дбайливим використанням (навіть, такі моменти, як використання гербіцидів. Які можна використовувати, а які – ні. Беручи до уваги той факт, що в нас ще є така галузь, як бджільництво). Також цей банк буде мати право викуповувати паї у власників, які хочуть їх продати.
Ніхто не має права залишити нас, українців, власників землі, без цієї самої землі! І ми не здамося, і не відступимо від боротьби за те, що по праву споконвіку належало і належить народові!
Коментар до статті
Максим Твердохліб,
голова Ради ГО «Поступ»
Головним аргументом ЗА ринок землі є ефективність її використання. Так от, це дурня. Ефективне використання можна зробити і без передачі права власності. Можна і треба зробити вільний обіг ДЕРЖАВНОЇ землі. Але без передачі власності. Тобто точно також землю можна купувати на аукціоні (право оренди). Але в цьому випадку земля не буде предметом вкладення капіталів для очікування невиробничих спекулятивних доходів, а просто за рахунок зростання ціни на землі в світі. В разі оренди цей ефект можна нівелювати. Наприклад - неможливістю суборенди, в тому числі і прихованої. Тоді не буде сенсу брати землю в оренду, щоб потім торгувати правом оренди.