В мене наївне запитання:
- Навіщо людина хоче стати депутатом?

Стати депутатом місцевого рівня непросто і недешево, справа клопітна й дорога. Проте, близько вісімсот вінничан будуть змагатися за місця у міській раді Вінниці.

Щоб стати кандидатом в депутати, спочатку потрібно знайти партію, яка візьме у свій список. В рейтингових партіях в цьому сезоні місце може коштувати від п’яти тисяч доларів. При цьому включення в список за діючим законодавством не дає жодних гарантій проходження в раду.

Потім доведеться витратитись на передвиборчу кампанію. Для помітної агітації - не менш десяти тисяч доларів. Наразі, політтехнологи оцінюють вартість одного голосу в п’ятсот гривень.

Після 25-го жовтня, ми дізнаємось імена 54-х нових (або старих) «слуг народу». Виконання депутатських обов’язків потребує достатньо багато часу та професійних знань. Розібратись в питаннях порядку денного, що виносяться на сесії міської ради, досить складно. А ще, прийом громадян, чужі проблеми - старі труби, ями, підвали...

Хто ж вони, кандидати в депутати - альтруїсти з великим серцем і любов’ю до рідного міста, чи користолюбиві шукачі власної вигоди? Чи запропонує хтось з них бодай якийсь план розвитку Вінниці, де будуть дані відповіді на багаточисельні виклики нашого часу.