№ 05 від 24 вересня 2020 року
Держпродспоживслужба вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001

Разом з листом надсилається примірник газети «Громадянська республіка» № 876, в якому опубліковане Відкрите звернення до Президента України Зеленського В.О. щодо перешкоджання Службою Безпеки України діяльності громадянської організації «Поступ» та сам лист, який було надіслано Головним Управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві.

Шановні добродії, з газети, яку ми вам надсилаємо, та листа Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві видно ознаки того, що Служба Безпеки України робить спробу перешкоджання законній громадянській діяльності організації «Поступ». Пропонуємо вам при розгляді питань, про які тут йдеться, не вестись на домисли, навіть, якщо вони і інспіровані СБУ, а користуватись виключно законами України. Ми вважаємо, що Держпродспоживслужба не дозволить себе використовувати як політичний інструмент в інтересах певних олігархічних сил.

Одночасно повідомляємо вам, що головним принципом нашої діяльності і незмінним принципом всі 19 років нашої роботи була і буде ЗАКОННІСТЬ в нашій діяльності. Ми цей принцип вибрали свідомо, бо якщо ми його не будемо дотримуватись, то після нашого приходу у владу не зможемо коленим залізом винищити корупцію в Україні, яка породжується олігархічними урядами, які змінюють один одного протягом багатьох років.

Що стосується конкретно питання, яке зазначено в цьому листі, то повідомляємо наступне. Ми, організація «Поступ», дійсно виступаємо проти демократичної форми правління («Демократію геть!»). Бо вона базується на принципі: «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком». Що тягне за собою встановлення влади олігархії. А олігархію, як відомо, цікавить не їх країна, а власний прибуток. Але ми принципово йдемо конституційним шляхом зміни системи влади. Також ми можемо вас проінформувати, що ми вже почали дії з ініціації у Верховній Раді України створення парламентської слідчої комісії з факту перешкоджання з боку СБУ нашій законній діяльності та наступу на фундаментальний принцип побудови будь-якого суспільства – свободи слова. Також ми готові дати всі необхідні пояснення з цього питання, якщо ви це забажаєте.

Якщо ж Держпродспоживслужба бачить в діях ГО «Поступ» якісь порушення законів, то ми просимо пояснити, які саме і в чому конкретно бачиться порушення?

Просимо повідомити вашу принципову позицію щодо зазначеного питання.

Також повідомляємо вам, що і цей лист, і ваша відповідь на нього буде опублікована в наших власних ЗМІ та в наших власних інформаційних ресурсах, а також надана іншим ЗМІ. Додатки: 1. Газета «Громадянська республіка» №876. 2. Копія листа Головного Управління Держпродспоживслужба в м. Києві №066/14849 від 17.09.20 р.