Багато з нас пам’ятають, що колись «Поступ» був іншим. Тоді хороші люди об’єдналися для того, щоб робити щось хороше для держави. А, паралельно, розважатися, шукати ділові зв’язки та інше. Адже краще бути з кимось, ніж самому. На загальних патріотичних поглядах «Поступ» будувався, як організація впливу на владу.

Але пройшло чимало часу і така стратегія показала свою безперспективність. Впливати на владу олігархів можуть лише олігархи. Ніхто більше. Стала очевидною проста істина: “Хочеш впливати на владу — ставай владою”. Після цього була розроблена нова стратегія, яка вилилася в Доктрину Громадянської республіки. Створивши ідеологію, організація продовжила рух, але вже новим курсом, до побудови Великої України.

Однак, час показав, що курс новий, а підхід більшості членів організації — старий. Багато-то досі думає, що «Поступ» — це все ще екскурсії, цікаві загальноосвітні лекції, листи до державних органів... Але це не так. Сьогодні «Поступ» є організацією, яка поставила собі амбітну мету, — прийти до влади і побудувати Велику Україну. А для досягнення такої мети, старий підхід до організації є категорично недостатнім. Вже замало просто платити внески і отримувати газету. Наша перемога потребує участі кожного. І все більше поступівців це розуміють та включаються в роботу. Це показник, що люди правильно зрозуміли, що і як ми робимо і, найголовніше, підтримують такий шлях. Врешті-решт, в середині «Поступу», мимоволі, формується нова організація з тих, хто готовий присвятити частину свого часу та зусиль нашій перемозі. І авангардом цієї нової організації є ті, хто працюють по залученню нових кадрів. Бо чисельне зростання — це головне, що поки не дає нам перемогти. І якщо член організації працює по залученню людей, то це ключовий показник того, що він все правильно зрозумів щодо нашого шляху. Рано чи пізно, в організації залишаться лише ті, хто хочуть перемоги. Це природній процес. Бо не цікаво та й нема сенсу людині, яка не хоче будувати Велику Україну, бути в «Поступі».

«Поступ» один. Крім нього, на політичній арені нема більше нікого, хто реально хоче побудувати Велику Україну. В країні, де всі смердять, - ті, хто миються, будуть вважатися ненормальними. Тому сьогодні наше головне завдання - знайти тих, хто вже думає так само, які і ми, залучити їх до «Поступу» та спільними зусиллями побудувати Велику Україну. Але знаходить лише той, хто шукає. Тому пошук однодумців сьогодні є головним напрямком нашої роботи і основним показником того, що член «Поступу» хоче нашої перемоги.