Саме до таких висновків у 2014 році прийшов Аваков Арсен Борисович. Який за іронією долі та доброю волею останніх двох парламентів та пре(зи/зе)дентів є Міністром внутрішніх справ України. Став Міністром і точку зору змінив на протилежну. Тепер у нього на вустах «поліцейський завжди правий, якщо не доведено протилежне».

Можна припустити, що майже кожен громадянин, який лає поліцію, ставши Міністром внутрішніх справ сьогодні, вже завтра полюбить її так само пристрасно, як це зробив Арсен Борисович.

Але, правду кажучи, поліцію і справді є, за що зневажати. Одних корупційних та кришувательських скандалів вже, певне, більше, як вошей у замороченого собаки.

Однак, давайте, як казав Ісус, відділяти зерно від полови. Або по народному, мух від котлет. Поліція — вона різна.

Є керівництво. Якщо поліцейський «начальник» не корупціонер, то «начальником» він довго не буде. Так влаштована сьогоднішня система.

Є слідчі. Заробляють не дуже багато. Люди з мізками. Розслідують справи. І, як виявляється, на них нарікань у громадян найбільше.

Серед слідчих є хороші хлопці, які справді хочуть робити свою роботу, а є не дуже хороші. Все так само, як і серед інших соціальних груп. Інколи можуть взяти хабаря, але, зазвичай, 99% грошей проходять повз них. Загалом, нормальні люди. І все було б добре, але слідчих катастрофічно не вистачає. У 1992 році було визнано, що нормою навантаження для слідчого є 35 закінчених справ на рік. Яка цифра сьогодні, зважаючи на технічний прогрес, - невідомо. Припустимо, 150 справ. Це в чотири рази більше, ніж було. Але що ми маємо насправді? У слідчих може бути одночасно близько 500(!) справ. Ви давно читали книжку на 500 сторінок? А тут її потрібно написати. Та не просто написати, а на підставі фактів, доказів, експертиз, пояснень свідків/потерпілих/підозрюваних, оглядів місць злочину, «побажань» керівництва та прокурора... Більше того, є справи, які розслідувати «заборонено» прокурором чи начальником. Бо там «схема» і вони «в ній». Яка тут мотивація працювати? НІЯКОЇ! Слідчі — це такі ж люди, як і ми. Не потрібно від них вимагати героїзму.

То що ми хочемо від поліції? Щоб справи швидко розслідувалися? Цього не буде! МВС потрібно істотно зменшити свої воєнізовані угрупування. А гроші, які вивільняться, перекласти на забезпечення слідчих належними зарплатами та збільшити їх кількість вдвічі. Тоді справи підуть. Не всі звісно. Лише ті, які «можна» розслідувати. Бо на хороші гроші прийдуть хороші фахівці, які добре працюватимуть. Це те, що можна зробити вже зараз.

Але, щоб поліція повністю розкрила свій потенціал, потрібна вже політична воля — прибрати корупційне керівництво. Те саме керівництво, яке «бере» та «заносить на гору». І тільки тоді через деякий час, довіра до поліції відновиться. І діти в дитячих садочках знову почнуть хотіти стати поліцейськими.