Під час проведення діалогів часто ставиться питання: «Які конкретні справи робить або зробила ваша організація?» Запитання, як на перший погляд, логічне, хоча й дещо наївне. Адже симпатії людей не завжди на стороні тих, хто робить справу, а, скоріше, навпаки, — хто більше кричить про свої «благі» наміри і «діяння».

Якими справами може займатися організація, яка поставила собі за мету побудову Великої України? Звичайно, якими: створює програми, пише плани, збирає й гуртує однодумців, готує кадровий резерв, всіляко поширює й пропагує свої ідеї. Натомість більшість партій і організацій в Україні імітують «бурхливу» діяльність: займаються викриттям корупціонерів, борються з незаконними забудовами, захищають зелені зони і тому подібне... Мета всіх цих заходів — не вирішення проблем, а самореклама для дешевої популярності й політичних дивідендів. І, як правило, перед виборами.

Організація, яка ставить перед собою серйозні завдання, не може займатися локальними питаннями, які покликані вдосконалити демократичну систему. Адже ми проти демократії, системи що перманентно веде державу до краху. Витрачати час і ресурси на боротьбу з «вітряними млинами» для нас — це недозволена розкіш. Політичне «донкіхотство» відволікає і розпиляє наші потуги та віддаляє нас від кінцевої мети - побудови Громадянської республіки в Україні, яка здатна комплексно розв'язати всі питання. Адже ключове питання — це питання влади.

Неможливо вирішити проблему в окремому контексті, коли в цілому проблема держави — кланово-олігархічна система влади, яка під ширмою демократії грабує країну і її населення. Систему створено так, що громадяни усунені від впливу на прийняття рішень. Тому влада живе своїм окремим життям, а виборці залишаються зі своїми невирішеними питаннями. Олігархічні ЗМІ постійно піарять «доброчинців», «спонсорів», «меценатів» від олігархів, їхніх ставлеників на державних посадах. Щедро висвітлюють їхні «благі» справи: дитячі майданчики, продуктові набори, ремонти під'їздів, доріг тощо. Створюється ілюзія загального блага. Населення вже настільки зомбоване, що вважає подібні дії «конкретними» справами. Щоправда останнім часом з'явилася нова «фішка» — це «нові обличчя» з програмою за «все хороше», проти «всього поганого». Як довго все це буде «гріти» душу виборця, покаже час...

А нам своє робити. Для втілення ідей ГО «Поступ» в життя потрібно залучати однодумців і прибічників. Вдосконалювати програмні засади організації, готувати кадровий потенціал, всіляко пропагувати й поширювати ідеї Громадянської республіки, створити масову організацію. Адже прихід до влади досягається за наявності трьох ключових факторів: наявність ідеології, масова організація, підтримка народу. Без владних повноважень неможливо провести радикальні реформи в усіх галузях народного господарства й суспільному житті громадян. Тільки впровадження Громадської республіки піднесе Україну на новий щабель розвитку й дасть змогу зайняти почесне місце в світі, серед передових успішних цивілізацій.