
Там, де нема волі, нема й шляху. Бернард Шоу
Воля безсила, поки вона не надихає бажанням. Костянтин Станіславський
Про волю народу зазвичай говорять ті, хто йому наказують. Карел Чапек
Наша мета – побудувати Велику Україну. Тобто сильну країну, яка стане лідером слов’янського світу. Необхідною передумовою для цього є зміна системи влади. А саме, прибрати олігархічну демократичну модель (гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком) і замінити її на систему громадянської республіки (систему делегування). Для того, щоб все це зробити, необхідно мати не тільки план дій і проект нової системи влади. Необхідно мати дещо ще. Без чого успіх неможливий.
Всі великі країни, які знав світ, стали результатом надзусиль. Результатом діяльності всього народу. Результатом волі народу до змін. Інших варіантів не було. Без зусиль, без надзусиль могутню країну побудувати неможливо. Це аксіома.
Наша мета – Велика Україна. Це значить, що ми маємо створити та застосувати велику силу. Настільки велику, що буде здатна подолати всі перешкоди і досягнути поставленої мети. Це означає, що має бути задіяна воля до перемоги. Ці слова виглядають пихатими і дуже схожими на ті, які теревенять на різних ток-шоу по телебаченню чи на партійних збіговиськах різні політикани. Які не мають не тільки політичної волі, але, навіть, звичайного бажання змінити свою країну. Як зробити, щоб ці слова стали реальністю, а не черговим ляпанням язиком? Що для цього необхідно зробити конкретно?
Наполегливість.
Воля народу не з’являється сама собою.
Воля народу – це результат довгої і кропіткої роботи окремих його представників. Саме результат наполегливої роботи. Незважаючи ні на які перешкоди, невелика частина народу гуртується навколо якоїсь ідеї, завдання, місії, візії, плану, концепції чи ще чогось подібного. І поступово втягує в цю концепції все більше і більше людей. Поступово така ідея починає оволодівати масами. І коли певна кількість людей переймається нею, саме тоді раптово і з’являється воля народу. Зрозуміло, що це «раптово» є раптовим лише для тих, хто не бачив всієї попередньої роботи. Для таких, дійсно, все з’являється як сніг на голову.
Але наполегливість теж результат вольових дій. Проте, це вже концентрована воля не всіх, а окремих. Тих, хто веде за собою народ.
Наполегливість означає, що ми маємо йти до нашої мети завжди, кожен день. Незважаючи ні на які перешкоди. Причому, особливість полягає в тому, що дії, які мають здійснюватися, мають характер спокійних і, що дуже принципово, – постійних. Ці дії можуть бути і незначними. Зазвичай, так і відбувається. Але постійними. Виконувати їх легко, вони прості. Наприклад, постійно розповідати про шлях побудови Великої України, про принципи ліквідації олігархії. Постійно, день за днем, працювати по залученню нових людей в наш громадянський рух. Кожен день! Головне в цих діях саме їх постійність і незмінність аж до самої перемоги. Найбільш важке в цьому саме те, що дії треба робити постійно. І наполегливість як раз і полягає в цій постійності. Хтось бачив, щоб вода пробивала каміння? Ні. Всі могли бачити, що вода тече на каміння. І всі могли бачити вже готовий результат – лунки, які вода залишає від себе. Але ніхто не бачив, щоб вода вибивала шматки каміння, утворюючи ці ямки. Такі лунки – результат постійної і довгої роботи води. Так і в усьому, незалежно від того, чим займається людина. Або будівництвом, або спортом, або навчанням чи бізнесом. Всюди діє правило: не НАДзусилля, а невеликі зусилля, проте постійні і тривалі. Це і є воля в досягненні перемоги.
Чи достатньо наполегливості? Ні, для волі до перемоги крім наполегливості має бути ще одна складова – рішучість. Що це таке і в чому головна відмінність від наполегливості? Різниця в тому, що наполегливість – це факт, тобто це дії, які вже виконуються. А рішучість – це намір продовжувати діяльність аж до самого кінця. Якщо люди бачать, що ми наполегливі і бачать, що ми будемо йти до кінця, то вони почнуть вірити в нашу перемогу. А це значить, що ми вже на півдорозі до перемоги.
Ми звертаємось до всіх, хто хоче, щоб наша Україна стала Великою державою, стати частиною тієї сили, яка здатна створити надпотужну волю і досягти цього. Приєднуйтесь до громадянського руху «Поступу».