Ні для кого не секрет, що для економіки будь-якої країни важливою складовою є корисні копалини, а, зокрема, зі стрімким розвитком технологій поклади рідкоземельних металів. Серед таких металів в останні роки для промисловості затребуваним став літій.

Він необхідний в першу чергу для виробництва батарей для мобільних пристроїв, електромобілів, а також для ефективної роботи електростанцій групи «зеленої» енергетики. З кожним роком споживання літію зростає, а разом з ним і фінансова місткість ринку, яка за прогнозами експертів, через 5-6 років може скласти 45-50 млрд. $. Вже зараз ціна гідроксиду літію, який використовується для виробництва батарей, становить 18 $ тисяч за тонну.

Чому це має бути цікаво для України? Все просто, у нас знаходяться одні з найбільших запасів літію в Європі, і оцінюються вони в 500 тис. тонн. А вигідне географічне положення дозволяє здійснювати доставку сировини до споживача в найкоротші терміни. Найбагатшим родовищем в Україні вважається Шевченківське родовище, розташоване в Донецькій області.

Як водиться, повз таку можливість підприємливі люди не пройшли.

І вже навесні цього року ТОВ «Петро-Консалтинг» отримав спеціальний дозвіл на розробку цього родовища строком на 20 років. У державному реєстрі засновниками ТОВ «Петро-Консалтинг» значаться Олег Большаков зі Львова та Микола Єсипенко з Києва, а керівником фірми є Ігор Коломієць, за випадковим збігом обставин ключовий бізнес-партнер президента Петра Порошенко.

Щоб поверхнево зрозуміти серйозність намірів і рівень цього гірничодобувного гіганта, досить поглянути на його сайт. Судячи з усього, ця новина не пройшла непоміченою і для Генпрокуратури. Так, вища наглядова інстанція України звернулася до окружного адміністративного суду м. Києва, де просила визнати незаконним рішення Державної служби геології і надр про видачу дозволу на користування найбільшого в Україні родовища літію. Але за старою українською традицією чесний суд 08.08.2018 р. виніс ухвалу, а пізніше 25.10.2018 р. рішення, в якому визнає законність видачі даного дозволу. Так стає зрозуміло, що корисні ресурси країни без особливих зусиль стають власністю виборчого народу України.

Як не сумно звучить, цього і слід було очікувати, адже такого роду розподіл можливий при демократичній формі правління. Саме тому ГО «Поступ» розробила доктрину і активно просуває нову систему формування влади «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА». Один з постулатів Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» звучить так: «Природно-ресурсна платформа. Всі природні багатства України (земля, надра, біоресурси) є власністю не лише громадян, які там проживають, але також і наступних поколінь. Це справжній скарб нації. Всі несправедливі зазіхання на нього мають жорстко каратися».

Не будьте байдужі до долі своєї батьківщини, адже бездумно дозволяючи розкрадати і розтягувати її багатства, ви шкодите не тільки собі, а й всім наступним поколінням.