21 квітня громадяни України винесуть свій остаточний вердикт на виборах Президента України. Але що потім? Всім можуть розслабитись і забути про політику до наступних виборів, виправдовуючи себе тим, що стабільно голосують та платять податки? Але ж ми вже знаємо, чим це закінчується. Політики не дотримуються власних обіцянок, а виборці клянуть своїх обранців, наче не самі за них голосували, але нічого змінити не можуть.

Зламати це порочне коло здатне лише встановлення системи взаємної відповідальності громадян та влади. Громадян – за свій політичний вибір, а влади – за дотримання інтересів громадян, яких вони представляють.

Такою системою є «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА», де кожен громадянин має не тільки права, але й обов'язок брати участь у керуванні державою – особисто або через свого делегата. Делегований ним політик – це не просто делегат, що має індульгенцію до наступних виборів. Ні, він може бути відізваний у будь-який момент, як тільки громадяни відчули, що він перестав захищати саме їх інтереси.

Тільки коли громадяни перестануть сприймати владу, як щось відокремлене від народу, та усвідомлять, що й самі мають щодня брати участь у керуванні державою, а не від виборів до виборів, тільки тоді будуть встановлені відповідальні відносини між державою та громадянами.