
Я неодноразово чув про те, що ПОСТУПу ніде не чутно, і саме тому ми нікуди не рухаємося. Під «ніде» завжди малось на увазі телебачення. Проте, з того моменту, як ми перейшли межу між споживацькою та ідеологічною організацією в деяких партіях почалися процеси «ідеологічного копіювання». І наші напрацювання вже були озвучені.
Так, ще в 2009 році було на всю країну особою з президентськими амбіціями проголошено про «Диктатуру Закону» (https://www.radiosvoboda.org/a/1842347.html, https://ru.tsn.ua/…/timoshenko-ukraine-nuzhna-diktatura.html, http://archive.postup.org.ua/node/36). А це та ідея, яку ми досить довго розробляли та поширювали.
Звісно, можна припустити, що гарні ідеї можуть “випадково” з'являтися у різних організацій одночасно.
АЛЕ
Нещодавно я був на з'їзді іншого кандидата на «крісло №1», хоча в парламентсько-президентській республіці це є «політичним збоченням». Так от, в своїх «ідеологічних пріоритетах» він наголосив на двох дуже знайомих. Перший — це максимальне спрощення відклику депутатів, а це погодьтеся за змістом дуже схоже на засади ДЕЛЕГУВАННЯ. Другий — це виборність суддів. Тобто по суті повністю дублюється принцип довіри. «Суддями мають бути лише ті люди, яким довіряють ГРОМАДЯНИ. Вирішальним важелем повинна бути не юридична освіта, а довіра людей».
Звісно, кожен випадок окремо може бути випадковим збігом. Повторюся, «кожен випадок окремо». Проте, все, що повторюється більше одного разу, — це вже системне явище. Отже, ідеологічні напрацювання ПОСТУПу та принципи, закладені у Доктрині Громадянської Республіки, активно проникають в політичне інформаційне середовище. Така собі ідеологічна дифузія. І саме це дає мені впевненість в тому, що ми йдемо вірним шляхом, а не просто дивимося у правильному напрямку.
«Сначала они тебя не замечают, потом смеются над тобой, затем борются с тобой. А потом ты побеждаешь». Махатма Ганди
Коментарі з Фейсбуку
Це не є плагіатом. Бо, скоріше, схоже на те, що шукають вихід з кризи демократії. Але дуже шкода. Якщо б вони «скомуниздили» нашу ідеологію, то всім би було в краще. Вони б щось новеньке «піплу скормили» перед виборами, а ми б їхніми руками розповсюджували ідеологію Громадянської республіки. Саме розповсюдження ідеї Громадянської республіки та усвідомлення її масами є шляхом до побудови нової, Великої України.
Наші ідеологічні позиції вустами демократів напередодні виборів — показник того, що саме це потрібно для розвитку України. Питання не тільки в тому, що вони шматками озвучують наші позиції, що само по собі непродуктивно. А в тому питання, що вони саме ОЗВУЧУЮТЬ, бо знають, що громадянам це потрібно. Але РОБИТИ вони цього не будуть. Бо ці зміни не на користь олігархії. Отже через ці «збіги» можна констатувати факт розповсюдження нашої ідеології і визнання її правильності, навіть, олігархічними політиками. А також підтвердження того факту, що люди готові до цих змін (інакше кандидати перед виборами цього не обіцяли б).
Варто додати, що демократія природньо відходить в історію і поступається еволюційно Громадянській Республіці! Боротися з цим процесом чи опиратися йому марно. Громадянська Республіка — це неминуче майбутнє всього світу!