Громадянська організація «Поступ» пропонує не платити за тепло до тих пір, поки не будуть виконані умови цивілізованих відносин щодо надання цих послуг. А саме: кожен має платити лише за ту кількість тепла, яку він витратив. Не сусіди і вулиця, а саме він. Тобто кожний споживач має бути забезпечений індивідуальними тепловими лічильниками. А також кожен має мати можливість регулювати кількість тепла, яка йому необхідна. І не платити за ті обсяги, які йому нав’язують, або які йому не потрібні. Олігархія не хоче таких змін. Бо їй вигідно нав’язувати теплові платежі. Єдиний вихід змусити олігархію піти на зміни – це масові неплатежі по теплу. Ця позиція нами давно задекларована. І ми іноді отримуємо запитання щодо цього питання. Ось, будь ласка, такий випадок. Коли до нас звернулась людина із проханням роз’яснити наші дії.

Петро

Читав статтю про газ! Не розумію, що дасть акція несплати?

Твердохліб Максим

Мета акції — встановити індивідуальні лічильники на тепло і можливість кожному регулювати кількість тепла, яка йому потрібна. Тоді не буде такого, коли хтось платить за когось, або не платить взагалі. Тобто мета акції — змусити уряд робити реформування теплового господарства.

Петро

Зрозумів! Та не вірю, що уряд щось зробить.

Твердохліб Максим

Уряд розуміє і боїться тільки силу, на все інше їм плювати. Добровільно не зробить. Акція неплатежу призведе до того, що борги будуть зростати астрономічно. Це і може змусити. Люди вже й так майже не платять. Акція лише стимулює цей процес.

Петро

В мене хоча і стоїть лічильник, та я плачу 20% від суми. І інше в борг. Субсидії немає, хоч і багатодітна родина.

Твердохліб Максим

У Вас лічильник на газ чи тепло?

Петро

На газ, в мене приватний будинок в селі.

Твердохліб Максим

Тоді ця акція Вас не стосується. Вона стосується лише для тепла в багатоквартирних будинках.

Петро

Зрозумів.