У будь-якої політичної організації членство можна поділити на дві групи. Ідеологічний моноліт і навколо ідеологічних членів організації. Людей з ідеологічного моноліту характеризують чотири риси. Всі вони знають ідеологію, розуміють її, погоджуються з нею та діють в інтересах цієї ідеології. А навколо ідеологічні люди, зазвичай, тільки знають і діють. Або ж взагалі діють без жодних знань.

Тут ми й підходимо до головної теми статті – до саме тих людей, що не зрозумівши ані мету, ані стратегії організації,  намагаються робити щось на її користь. Саме вони і є так званими фанатиками, адже їхня мотивація стоїть виключно на фундаменті сліпої віри в бренд організації, або в бренд її мети.  Такі люди не будуть заглиблюватися у вивчення мети і стратегії організації. Вони намалюють собі в голові власне розуміння мети і шляху до неї. Це чудово видно на прикладі розвитку християнства. Не пройшло й пари сотень років від створення релігії, як від неї почали відокремлюватись різні течії зі своїм сприйняттям християнської мети. І це, так чи інакше, принесло всій християнській течії немало проблем та репутаційних втрат. Те саме відбувалося і з тоталітарними ідеологіями двадцятого сторіччя, але, звісно, в менших масштабах.

Отже, фанатиками можна назвати людей, які знають ідеологію, але не розуміють її, чи розуміють якось по-своєму. Не розуміючи погоджуються з нею і діють на власний розсуд. Подібні люди можуть і не створювати великих проблем організації. Вони навіть можуть бути їй корисні, але це потребує значних організаційних зусиль. Фанатиків треба постійно контролювати і направляти їх робочий потенціал у дійсно потрібне організації русло.

Звісно будь-яка організація зацікавлена в тому, щоб перевести максимальну кількість фанатиків у склад ідеологічного моноліту. Зазвичай це робиться шляхом різноманітної внутрішньої пропаганди, основою якої неодмінно є ідеологічні доробки організації як то статути, доктрини, програми та інші.

Тож щоб не бути фанатиком і приносити максимальну користь організації, мету якої Ви підтримуєте, перечитайте черговий раз ідеологічну базу – ДОКТРИНУ «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» та обговоріть не досконально зрозумілі речі з авторитетним членством.