Ми такі ж українці, як і ви. Просто нам набридло пишатися лише здобутками наших предків. Нам остогидло їсти “мівіну”, високо задерши носа, згадуючи, що колись ми їли м’ясо. Нас дістало тішити себе тим, що ми “в центрі Європи”, “ідеальна транзитна зона”, “в нас купа ресурсів”, “найродючіші чорноземи”...  Нашу організацію тягне блювати від усвідомлення того, що ми можемо мати, але не маємо.  Саме тому метою «Поступу» є побудова Великої України. Це означає, що Україна має стати стане могутньою, розвиненою, впливовою країною. А сусідні держави не будуть підступно красти українські землі, бо знатимуть, що отримають на горіхи по самі вуха. Дехто каже, що Україна стане сильною, коли всі будуть розмовляти українською, дехто каже, що Україна має бути в душі. Ми ж кажемо, що головна умова могутності – це розвинена та потужна економіка.

Ми заявляємо, що малий та середній бізнес, який завжди є рушійною силою економіки, має бути звільнений від втручання держави, якщо він сплачує податки та не порушує Закон. Підприємець має думати про розвиток своєї справи, а не про захист від рекету держави. А податкова система має бути такою, щоб людина могла її вивчити та зрозуміти протягом години. В основі податкової системи має бути простота та прозорість. Ведення бухгалтерії теж має бути зведене до мінімуму.

Уявіть, що ви вирішили створити власний бізнес. Спочатку невеликий, бо невідомо, що буде потім. Ви ще навіть не уявляєте, як піде процес, чи вигорить, чи не вигорить справа. Але вже навіть словосполучення «податкова інспекція» лякає. У нашій країні, замість того, щоб концентруватися на питаннях розвитку бізнесу, підприємець має забивати голову веденням бухгалтерії, вивчанням податкового законодавства. Та справа не в бухгалтерії, а в тому, що фіскальні органи країни працюють у якості карних: забув відправити звіт – отримуй штраф, невчасно сплатив податок – отримуй штраф, ще щось не так зробив – ще штраф тощо. Тобто відкриваючи бізнес, початківець, який намагається розпочати власну справу відразу опиняється між молотом і ковадлом.

Але така фіскальна система є лише наслідком олігархічної системи управління країною, коли до влади прийшов бізнес та капітал й використовуючи цю владу лише у якості інструменту для примноження статків та подальшого збільшення капіталу. Ну не може президент країни, який є власником бізнесу, не думати про свій бізнес! Своя ж ковдра ближче до тіла! Тому й виходить, що коли влада належить бізнесу, то уся система буде використовуватися у якості системи для власного збагачення і аж ніяк не для розвитку країни та її економіки. І якщо хтось і відчув на собі позитивні зрушення в економіці, то це лише місцева олігархія.

Від нинішньої системи влади нема чого очікувати у плані економічних реформ. Тому ми пропонуємо приєднуватись до «Поступу» і разом будувати по-справжньому незалежну Велику Україну. Звісно, комусь подобається просто “пишатися”, їсти “мівіну”, випивати чарку за наших славетних предків... Але ми впевнені, що це, шановний читачу, не про тебе. Ніхто за тебе нічого не зробить. Думаєш ми помиляємося? Проаналізуй останні 27 років. Багато для тебе олігархія та колишня партійна верхівка зробили? Отож! Вважаєш, що вони виправляться? Свята наївність... Вовк ніколи не перестане їсти овець. Запам’ятай це! А не можеш запам’ятати – запиши! І більше ніколи не думай, що твої інтереси та інтереси олігархії хоч колись перетнуться з вигодою для тебе. А як думаєш, то що ж... Ти ідеальний раб, який ланцюги вважає прикрасами. Іди і працюй. Збагачуй своїх господарів.

Денис Чубко член Ради ГО «Поступ»

Черниш Олександр член Ради ГО «Поступ»