
Багато співвітчизників чули про пропаганду. У переважної більшості вона викликає негативні емоції. Їм вбачаються картини, де за допомогою якоїсь «пропаганди» німецьких людей Гітлер змусив воювати проти наших дідів. Або завдяки пропаганді радянських людей змусили гноїти один одного в ГУЛАГах. Але чи дійсно все так?
Уявімо, людині показують молоток і запитують, які асоціації він у неї викликає. Зазвичай, людина відповість щось про будівництво, ремонт тощо. Це найперше, що приходить у голову. Дійсно, молоток — це корисне знаряддя праці. За допомогою якого ви можете щось створити або полагодити. Корисна та незамінна річ у будь-якому господарстві. Так само і праска. Цей винахід людства допомагає нам у повсякденному житті виглядати охайно. Але ж молоток, так само, як і праска, можуть використовуватись у якості знаряддя вбивства. І таких прикладів, коли одна й та сама річ може нести як користь, так і шкоду, можна навести скільки завгодно. Це стосується і такого інструменту розповсюдження і поширення інформації як пропаганда. Коли ви чуєте фрази «пропаганда здорового способу життя», «пропаганда сімейних цінностей», ви схвально хитаєте головою. Але коли кажуть «пропаганда «руского міра», то крім огиди це нічого не викликає.
Тобто, пропаганда — це лише інструмент, за допомогою якого людям вкладається певна інформація, ідея. Розповідати про те, що пропаганда — це добре або погано, це так само, як розмірковувати про користь або шкоду води, за допомогою якої можна або підтримувати життя, або втопитись у ній.
Пропаганда — це дуже сильний інструмент, за допомогою якого можна чорне видати за біле і навпаки, з мухи зробити слона, навіть можна повалити владу. Як саме використовується пропаганда — це вже інше питання. Але, у будь-якому випадку, перш ніж волати, що пропаганда — це погано, необхідно спочатку стулити пельку та дізнатись, що ж саме, яка ідея пропагується, а потім вже робити висновки.
То ж, як сказав Великий Кобзар, «Учітеся, брати мої! Думайте, читайте…».