Нещодавно став свідком і учасником групової дискусії щодо того, чи треба змінювати демократію на щось інше, чи і так можна жити добре. В дискусії я був один проти всіх. Так от, проти ліквідації демократії і заміни її на Громадянську республіку наводились два приклади.

  1. Німеччина — типова демократія, Меркель їздить на службовій АУДІ, живе в звичайній квартирі, члени парламенту катаються на велосипедах, люди захищені і добре живуть.
  2. Катар, ОАЕ — монархії, ніякої демократії і ніякої Громадянської республіки і близько нема, а живуть гарно і взагалі в "шоколаді". 

КОМЕНТУЮ ДЛЯ ТИХ, ХТО ДУМАЄ АНАЛОГІЧНО.

Абсолютно правильно підмітили, що і в Катарі, і в Німеччині живуть краще, ніж в Україні. Але ми в "Поступі" ніколи і не казали, що при демократії чи монархії не можна жити добре, можна, звичайно. Також ми ніколи не казали, що Громадянська республіка створить "рай" в Україні і всі почнуть жити, як "у Бога за пазухою". Ми такого ніколи не казали!

За однієї і тієї ж форми правління можна жити як бідно, так і багато. Але справа не лише в багатстві людей. Справа в можливості приймати участь в управлінні своєю країною, в можливості реально впливати на владу. Саме так ідентифікується ГРОМАДЯНИН. Тобто, це той, хто приймає участь в управлінні країною.

Хтось зауважить, що при демократії також громадянин приймає участь в управлінні. Але голосувати на виборах це не є управління! Управління — це вивчення питання, визначення причини (проблеми), підготовка управлінського рішення, постановка завдання виконавцю, контроль виконання завдання виконавцем, відповідальність за результат. Тобто, за демократії ніхто ніякого управління не здійснює серед громадян.

А про монархію я взагалі мовчу. Там все вирішує монарх. Захоче монарх і дасть людям "кістку", а не захоче — не дасть. Тобто, при монархії громадянин взагалі існує суто теоретично.

Підсумовуємо. При демократії і при монархії люди можуть жити добре. Але! Справжній Громадянин в душі і серці, крім жити добре, повинен ще мати можливість приймати участь в управлінні країною. А таку можливість дає лише нова система управління ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА.

Я в душі і серці ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ, а значить —  я виступаю ПРОТИ демократії! Я виступаю ЗА Громадянську республіку!