Пересічному громадянину здається, що для зміни системи влади потрібно лише об’єднати більшість патріотів під стягом якоїсь ідеології, або, навіть, краще - вождя. Вождя, який поведе всіх порядних, чесних і патріотичних на битву зі «злом». Але, нажаль, ми живемо в реальному світі, де все набагато складніше, ніж в лицарських романах та героїчних сагах. В реальному житті кожна розумна людина має свої погляди на політику держави. Своє уявлення майбутньої України. І дуже складно йде на будь-яку кооперацію з іншими.

Люди ж далекі від політики, взагалі керуються виключно емоціями і на якусь системну ініціативу в цьому напрямку не здатні. Саме тому ми і маєм отаке різноманіття партій та організацій політичного напрямку. І всі ці політичні суб’єкти тягнуть ковдру в свій бік. Інколи вони об’єднуються в короткочасні союзи для вирішення певних задач, але це буває вкрай рідко і далеко не завжди вдало. 

Що ж робити для того, щоб всі об’єднались в одну організацію і єдиним фронтом рушили до світлого майбутнього? Тут є всього два шляхи. Перший – дочекатись моменту, коли якісь організації/партії розваляться, або втратять частину людей, і підібрати кадрові рештки своїх менш організованих колег. Другий – агресивне поглинання. Тісна ситуативна співпраця з метою вербування кадрів своїх «партнерів», або банальне поглинання однієї організації іншою. З досвіду двадцятого сторіччя, другий спосіб набагато більш швидкий ефективний і практичний. Як в історії людства, більш успішні племена поглинали менш успішні, так і в політиці більш успішні організації поглинають менш успішні і стають могутнішими.

Цікаве питання, в чому саме вимірюється могутність організації? Що дозволяє йти вперед до мети, поглинаючи на своєму шляху інших? Ця невід’ємна для успіху риса – цілковита впевненість у кінцевій меті організації. Якщо ідеологічне ядро і керівна верхівка, а, зазвичай, це одні і ті самі люди, цілковито переконані, що мета організації – найголовніша мета сучасності і її досягнення - це легендарна звитяга. Саме такою є ГО "Поступ". Саме мету побудови Великої України, шляхом зміни демократії на Громадянську Республіку ми вважаємо єдиною вартою уваги. Саме до цієї мети ми будемо рухатись, не дивлячись на всі складнощі і поглинаючи на своєму шляху організації з менш грандіозними цілями. І рано чи пізно ми свого досягнемо.