Будь яка адекватна організація так чи інакше визначає хто для неї друг, а хто ворог. Це на кшталт формування цільової аудиторії у медіа. Хтось для організації цікавий як партнер та учасник, а хтось  об’єктивно не цікавить і може навіть зашкодити втіленню задач організації.

Почнемо з перших. Організація «Поступ» чітко декларує, що головною цінністю для держави є не людина як така, а Громадянин! Саме відповідальний, патріотично налаштований Громадянин є основою суспільства майбутнього!

Весь державний апарат має здійснювати їх політичну волю і діяти виключно в їх інтересах. Вся політична система Громадянської Республіки орієнтується саме на Громадянина, як на політичний клас населення. Отже робимо висновок, що для «Поступу» другом є Громадянин! Людина, що реалізовує своє право керувати державою.

Тепер про ворогів. Останні кільканадцять років по всьому медіа полю ми чуємо, що держава щось винна простим людям. Що нас грабують чиновники і влада. Що влада є лишень менеджером на зарплаті в простого народу. Що політика це брудна справа крадіїв і шахраїв… І більшість людей сприймає подібну пропаганду за соціальну норму. Це крок за кроком робить з людей так званих соціальних дронів, які не цікавляться нічим окрім власних побутових проблем. Вони відносяться до оточення виключно споживацькі, а діяти готові тільки за власний тактичний інтерес. Такі люди вигідні для олігархічно-демократичного режиму.

Ними вкрай легко маніпулювати і, вразі чого, недорого купити. Вони ніколи не спитають себе, що вони зробили для країни, а тільки вимагають те, що їм начебто винні.

І коли перед виборами їм спускають з гори чергову подачку, соціальні дрони радісно продають своє право на управління державою. Вони не усвідомлюють себе частиною Великої України і постійно тягнуть ковдру на себе. Саме через соціальних дронів Україна опинилася в такому становищі і не може подолати політичну кризу. І тому саме соціальних дронів громадянська організація «Поступ» вважає ворогами!