Олігархічно-кланова система завжди буде використовувати адміністративний ресурс при голосуванні на виборах. Не важливо як ви проголосували, важливо, як не тільки підраховують, але і як записують. Повністю відсутнє право на особисту участь в таких виборах: навіть якщо не допоможуть каруселі, вкидання і підтасовки, в протокол занесуть те, що треба. А якщо і цього мало, то на захист олігархам приходить абсолютно залежна судова система.

За останні три місяці я був спостерігачем виборчого процесу в трьох громадах Овідіопольського району Одеської області. Так вийшло, що навколо мого населеного пункту пройшли вибори в трьох об'єднаних громадах району — це Дальницька ОТГ, Авангардівська ОТГ і Таїровська ОТГ.

Вибори в Авангардівську та Дальницькій ОТГ пройшли тихо і мирно, основні кандидати домовилися з олігархічно-клановою владою, поклялися у вірності, взяли зобов'язання перед ними, один переможець навіть демонстративно вийшов з однієї партії і увійшов до пропрезидентської.

А ось вибори в Таїровську ОТГ не закінчилися і досі. Основний кандидат не хотів сідати за стіл переговорів з олігархічно-клановою владою. Вірніше, він один раз сів, але ті умови, які йому висунули, були абсолютно неприйнятні. Як сказав він мені в приватній бесіді: «З мене хотіли зробити голову, який буде командувати тільки прибиральницями в раді».

З перших днів виборчого процесу почалася його нейтралізація. Його просто не зареєстрували кандидатом, не звертаючи уваги на рішення суду, що зобов'язує зареєструвати його негайно. Однак, невиконання рішення суду не хвилювало нікого. Провладний ланцюжок влади блокує будь-які заяви і скарги. Все залишається без розгляду.
Але кандидат мав запасний варіант — зареєструвався його син, який має таке ж прізвище і цього виявилося досить, щоб він переміг, навіть без агітації — громада реально хотіла цього кандидата.

Ви думаєте його призначили головою громади? Ні. Вже є рішення суду, що він якось не так звільнився зі своєї старої роботи і тому не може очолювати громаду.
Патова ситуація: начебто голосували, але хто за кого вже не доведеш, а армія юристів завела справу в глухий кут, з якого без перевиборів не вийти. І так, можливо, буде тривати нескінченно.

Вибір без вибору. Олігархічно-кланова система, не дивлячись на мінімальну підтримку, намагається проводити на місцях вірних людей. Ось і виходить, ніби все проти олігархів, а їх кандидати «виграють» вибори.

При демократичної системі голосування влада завжди буде у тих, у кого в руках гроші. Бо працює формула: гроші → вибори → прихід до влади → повернення грошей із прибутком.

"Демократичні процеси" не працюють не тільки в Україні. Вони НІДЕ не працюють. Різниця лише в якості олігархії. В тому, на чому заробляє олігархія. Якщо якість життя в США або Німеччині, або Японії краще, то це ніяк не завдяки демократичній формі правління. А просто тому, що хазяї хочуть правити ефективно і заробляють на рості економіки, а не на дерибані.

Пора ліквідувати вибори і замінити їх делегуванням. При такої системі, управління державою буде здійснюється через систему громадянських рад, куди будуть делегати делегуватись, а не обиратися на виборах. Про сутність громадянської республіки читайте в Доктрині ГО «Поступ».