Пропонуємо інтерв'ю з Ігорем Гордієнком, членом Поступу, стосовно дозволу громадянам права носіння та використання зброї.

Питання: "В суспільстві зараз дуже часто обговорюється питання надання дозволу громадянам права носіння та використання зброї. Яке у Вас відношення до цього питання?"

Відповідь: Негативно.

Питання: "Чому негативно? Прокоментуйте будь-ласка."

Відповідь: Зброя — це не захист. З самого початку зброя була створена не для захисту, а для нападу. Тому, для чого придумано, для того і використовується. Як можна захиститись? У всіх основний аргумент — це захистити свою сім’ю. Але Ви, наприклад, зараз знаходитесь на роботі, як в цей монет Ви захистите своїх рідних? Ніяк. Але в цей момент, той, хто хоче напасти, має зброю в руках, тому що ми підтримали вільне володіння зброєю. Виключення це військовослужбовці.

Питання: "А як щодо військовослужбовців? Якщо можна більш детально про це."

Відповідь: Зброя у військовослужбовців повинна бути вдома. В квартирі повинна бути шафа з військовою зброєю, формою і т.ін. Шафа має бути під охороною поліції. Ви не маєте права просто так її відкривати. Будь-яке відкривання і до Вас виїжджає наряд і розуміє, що на Вас напали і Ви були змушені взяти зброю. Тобто, Ви маєте право відкривати шафу лише в випадку, коли на Вас або на Вашу оселю напали. Все! Права виносити її з квартири Ви не маєте. Охорона шафи є додатковим запобіжним заходом від психічно хворих людей. Всяке в житті буває.

Питання: "Але що робити не військовозобов’язаним громадянам, до яких прийшли грабіжники?"

Відповідь: Є мисливська зброя. Таку зброю можна отримати без ніяких обмежень, а стріляє і вбиває вона так само, як і військова. Тобто треба розділяти типи зброї, а не просто називати все одним словом. Повторюю, зброя це не захист. Якщо нападник буде знати, що у Вас є зброя, то його дії будуть більш різкі, і направлені на те, щоб не дати Вам можливості захищатись. Інше питання, коли злочинець озброєний, а Ви ні, тоді він у Вас просто забере гроші чи мобільний телефон, вдарить Вас по носу і піде далі.

Питання: "Чи вирішить легалізація зброї питання покращення кримінальної обстановки в країні ? Якщо зміниться, то як ?"

Відповідь: Легалізація зброї нічого не вирішить, крім того, що в нас будуть вбивства під парканом, в під’їздах і т.п. Вирішиться питання лише тоді, коли ми будемо навпаки забирати зброю з вулиць взагалі. Наприклад, шляхом її викупу або ж анонімного дзвінка, який приведе до зброї. Зброя має бути лише у поліцейських, які, в свою чергу, мають адекватно працювати, а не так, як зараз, люди в формі наче муляжі. Також як і їх заробітна плата, за яку немає чого там робити.

Питання: "Але яка ймовірність забрати всю зброю у населення?"

Відповідь: Все можна зробити. Було б бажання. Якщо зброя сувенірна, то її можна так само зберігати в шафі під охороною. Зброя повинна бути під контролем.

Питання: "Яким чином громадянам можна гарантувати право на самозахист?"

Відповідь: Треба розуміти саму суть самозахисту. Самозахист сам по собі — це прийоми самооборони. А глобально повинна працювати поліція, яка має займатися нашим захистом. Ви маєте бути на 99% впевнені, що все буде на Вашій стороні. Прибрати зброю з вулиць, пересаджати злочинців, зробити жорстке покарання і злочинність упаде до рівня кишенькових злодюжок. І все.

Інтерв’ю брав Антонюк Олексій
Інтерпретація інтерв’ю Сімаченко Михайло