Ми припускаємо, що «Національні дружини» — справжні патріоти. Ні, ми ВІРИМО, що саме так і є. Але чим вони займаються? Як самі декларують — намагаються допомагати поліції боротися із незаконними будівлями, наркоманією, незаконною торгівлею алкоголем тощо. Тобто намагаються встановлювати «національний порядок». Але ж всі ці явища є лише наслідками. Наслідками панування олігархічної системи влади. Виходить, що «Національні дружини» борються не з причиною, а з наслідками. Це поки що факт. Далі.

Якщо такі дії «Національних дружин» будуть гучними та широко розпіареними, то вони реально можуть отримати підтримку електорату і дістатись до влади у Верховній Раді та місцевих радах. Можуть. Якщо всієї повноти влади не отримають, то буде з цього всього пшик. Треба мати всю владу, щоб щось реально досягнути в зміні справ в країні. Припустимо, хоч це й малоімовірно, що можуть взяти всю повноту влади. Але ж влади, яка будується за олігархічно-демократичною системою. Далі що може бути? А далі два варіанти. 

Варіант перший — треба змінювати систему влади. Бо якщо не змінювати, то вийде так, як «після Майдану». Дуже швидко все знову стане, як було. Так, треба міняти систему влади. Але ж для зміни системи влади необхідно мати модель такої влади (ідеологію) та отримати підтримку народу. Моделі ніякої ніхто не демонструє. А якщо будуть намагатись її створювати в майбутньому, то яку? Як вони приберуть демократичну формулу «гроші-вибори-прихід до влади-гроші із прибутком»? Ідеологія — це не гасла «за все гарне та проти всього поганого». Це конкретна система влади та план конкретних дій. Уявімо собі, що якусь ідеологію все-таки дадуть. Але ж без того, щоб її усвідомив народ, вона не зможе бути впроваджена. Тобто висновок, зміна системи влади малоймовірна. Залишається другий варіант.

Другий варіант. Управління в ручному режимі, без ідеології. Тобто керувати так, щоб «було ефективно». Щоб зростала економіка, щоб Україна стала могутньою країною. Але ж такі зміни не можна зробити без розуміння шляху. А розуміння шляху — це також ідеологія. Порядок можна навести, але економіка не буде зростати. А якщо не буде зростати економіка, то все буде йти нанівець. Виходить, що всерівно треба ідеологія (план реформ). Де він є? Може хтось скаже, що не на часі! Ось прийдуть вони до влади, швидко придумають всі реформи та реалізують їх. Якщо хтось таке скаже, то нехай він наведе хоч один приклад зі всієї історії людства, коли без попереднього плану щось могло бути зроблено ефективно. Такого не було. Так, можливо, саме ці «Національні дружини» стануть першими в історії? А що, якісь для цього є передумови? Як не крути, але незалежно від того, хто входить в «Національні дружини». Незалежно від того, хто їх фінансує, самі себе чи олігархи. Все одно все приходить до простої мети — отримати владу! І все, ні про що зараз інше говорити не можна, немає підстав, нажаль.