Багато хто вважає, що націоналізм — це ідеологія. Ідеологія, що приведе Україну в краще майбутнє. Ідеологія, що зробить всіх українців багатими, красивими, здоровими і бла-бла-бла… Але це марні сподівання тому, що націоналізм — це скоріше світоглядна позиція. Своєрідна філософія, що полягає в прагненні створити на базі певного народу Націю. Це філософія любові до свого кнароду, землі та країни.

А на одній філософії, як водиться, далеко не заїдеш. Тобто і півню ясно, що народ, який любить свою країну, пишається нею і робить все в її інтересах, живе краще, ніж космополітичне збіговисько. Фактично, в кожній розвиненій країні при владі націоналісти і патріоти, але, нажаль, навпаки це не працює. Існують тотально націоналістичні країни, де життя більше нагадує тюремне ув’язнення. Наприклад, у Північній Кореї, Росії та Індії при владі націоналісти. Отже, можна сказати, що націоналізм — невід’ємна складова успіху країни, але далеко не гарантує його. Єдина задача націоналізму — збудувати на базі одного чи декількох народів націю. Нація — це сукупність людей з одними культурними, соціальними та політичними поглядами. Нація дуже опосередковано пов’язана з етнічним походженням людей, яких пов’язує. Наприклад США — потужна націоналістична країна зі сформованою нацією на базі багатьох народів. Зовсім різні з вигляду люди, колишні переселенці, не цураючись іменують себе американцями. Хоча буває і навпаки, коли на базі одного народу формують дві та більше нації. Гарний приклад — Північна і Південна Корея. Народ один, а нації зовсім різні.

В сучасній Україні тільки розпочався процес формування нації. Але цей процес виключно соціальний і аж ніяк не вплине на прогрес України як держави! Навіть, якщо кожен житель нашої країни відчує себе спорідненим з нею, і попри всі старання сусідів, визнає себе представником єдиної Нації, це аж ніяк не наблизить нас до Великої України, про яку ми всі мріємо. А приведе нас до нашої мрії саме сучасна форма правління — Громадянська Республіка! Саме Громадянська Республіка забезпечить прихід до влади тих людей, що відповідатимуть вимогам могутньої української Нації!